• امروز یک شنبه بیست و ششم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه ساعد

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

پیام سازمان اوقاف و امور خیریه به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

پیام سازمان اوقاف و امور خیریه به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

سازمان اوقاف و امور خیریه در پیامی حلول ماه رمضان المبارک ۱۴۴۲ هجری قمری را تبریک و تهنیت گفت و بر لزوم ترویج فرهنگ قرآنی و دستگیری از نیازمندان در این ماه مبارک تاکید کرد.

 سه شنبه 24 فروردین 1400   509  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، در این پیام آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِي أُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَىٰ وَالْفُرْقَانِ
پیامبر مکرم اسلام (ص) در آخرین جمعه ماه شعبان و در آستانه حلول ماه مبارک رمضان برای مسلمانان خطبه خواند و فرمود: (رمضان) ماهی است که در آن به مهمانی خدا دعوت شده اید و از شایستگان کرامت الهی قرار داده شده اید، نفسهایتان در آن تسبیح است و خوابتان در آن عبادت و عملتان در آن پذیرفته و دعایتان در آن مورد اجابت است.

آری؛ ماه لبریز از برکت رمضان؛ ماه نزول قرآن؛ ماه ضیافت‌الله؛ ماه روزه و عبادت و دعا و مناجات؛ ماه توبه و انابه، ماه تضرع و کرنش به درگاه الهی بار دیگر از راه رسید تا مگر عطر معنویتش فضای ملتهب روزهای همه گیری ویروس کرونا را تلطیف کند و روزگار عسرتی را که در بحران معنویت به سر می برد، از مادیات و زخارف دنیوی برهاند.

سازمان اوقاف و امور خیریه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به تمام مسلمانان جهان تبریک و تهنیت می‌گوید و اعلام می‌کند با توجه به اوج گیری ویروس کرونا و ایجاد محدودیت برگزاری مراسم در حسینیه ها، تکایا، بقاع متبرکه و...، تمامی عواید موقوفات مرتبط با تعزیه داری، روضه خوانی و اطعام مرتبط با ماه مبارک رمضان، در جهت تهیه سبد غذایی و پخت غذای گرم در بین جامعه هدف به مصرف خواهد رسید.

بر این اساس، طرح «ضیافت همدلی» با رویکرد تهیه و توزیع ۱۱۰ هزار بسته غذایی، در بین مجاورین (بقاع متبرکه، موقوفات مقید به مکان)، سکونت گاه های غیررسمی، حاشیه شهر و.. به منظور ترویج فرهنگ وقف و اجرای نیات واقفین و همچنین ترویج روحیه مواسات و همدلی و کمک مومنانه به اقشار کم برخوردار اجرا خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار