• امروز دوشنبه سی و یکم شهریور 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

لزوم ایجاد موقوفات برای آموزش مسائل دینی به کودکان

لزوم ایجاد موقوفات برای آموزش مسائل دینی به کودکان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: ایجاد موقوفاتی با نیت آموزش احکام و مسائل دینی به شیوه‌های جذاب به کودکان و نوجوانان، بیش از گذشته مورد توجه باشد و در دستور کار قرار گیرد.

 دوشنبه 13 مرداد 1399   397  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی در دیدار مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان که در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان انجام شد، اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا بیش از گذشته کودکان را فرهنگ اهل‌بیت و سنت‌های نیکوی آنها مانند وقف آشنا کنیم.
وی افزود: یکی از اقدامات ما در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، مدیریت موقوفات و اجرای نیات واقفین خیراندیش این موقوفات است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در ادامه با اشاره به اقبال خوب مردم در استان به ایجاد موقوفات جدید تصریح کرد: تعداد زیادی از واقفین خیراندیش بر اساس نظر خود و برداشت باطنی خود اقدام به وقف اموال خود کرده و در برخی موارد از همکاران ما در مورد ایجاد موقوفات و نیازهای روز جامعه در وقف جدید نظرخواهی می‌کنند.
وی عنوان کرد: در صورت مراجعه افراد جهت ایجاد موقوفات جدید می‌توانیم در قالب مشاوره بحث نیازهای روز جامعه در حوزه‌های آموزشی کودکان و نوجوانان و حتی جوانان را به‌عنوان یکی از اولویت‌ها جهت ایجاد موقوفات جدید ارائه دهیم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی در ادامه بابیان اهمیت آموزش‌هایی که در دوران کودکی به افراد داده می‌شود، گفت: تأثیر آموزش‌های دوران کودکی افراد بر هیچ‌کس پوشیده نیست و به همین جهت کانون پرورش فکری کودکان می‌تواند نقش بسزایی در نهادینه کردن خیلی از مسائل ازجمله ایجاد موقوفات جدید در نسل‌های آینده داشته باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: باید فرهنگ خیرخواهی بیش از گذشته در خانواده‌ها ورود کند و یکی از بهترین نمونه‌های خیرخواهی در دین اسلام وقف است.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار