• امروز دوشنبه هفنم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

ثبت دومین وقف جدید سال جاری در گرمسار

ثبت دومین وقف جدید سال جاری در گرمسار

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرمسار گفت: دومین وقف جدید در سال ۱۳۹۹ مربوط به شهرستان گرمسار ایجاد شد و در سامانه جامع اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه ثبت شد.

 سه شنبه 10 تیر 1399   450  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، مصطفی ناظری اظهار کرد: واقف خیراندیش آقای قدمعلی قشقایی هم‌زمان با دهه مبارک کرامت در اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرمسار حاضر شد و یک باب منزل مسکونی خود به مساحت 350 مترمربع را وقف کرد.
وی افزود: هرچند ارزش معنوی این کار خیرخواهانه این واقف خیراندیش با ریال و تومان قابل اندازه‌گیری نیست اما بر اساس عرف رایج محلی ارزش مادی این ملک مسکونی بالغ‌بر ۳ میلیارد و پانصد میلیون برآورد شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرمسار تصریح کرد: این واقف خیراندیش نیت موقوفه خود را تأمین هزینه‌های تحصیل و دارو و درمان نیازمندان در شهرستان گرمسار تعیین کرده است.
وی عنوان کرد: وقف سنتی کهن و جهانی به معنی بخشش پول یا ملک به شخص یا موسسه غیرانتفاعی است که منافع مربوط به این بخشش را به مصرف خاصی برساند.
ناظری خاطرنشان کرد: بحمدالله در راستای اهداف سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص گسترش وقف در سطح جامعه امروزی و با توجه به اینکه جامعه اکنون نیازمند وقف با نیت‌های روز می‌باشد، شاهد گسترش روزافزون این سنت نیکو در جامعه و به‌خصوص در سطح شهرستان‌های گرمسار و آرادان هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار