• امروز جمعه بیست و چهارم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

ضیافت همدلی(44)- مشارکت 20 میلیارد ریالی موقوفات، بقاع متبرکه و خیرین در رزمایش ضیافت همدلی

ضیافت همدلی(44)- مشارکت 20 میلیارد ریالی موقوفات، بقاع متبرکه و خیرین در رزمایش ضیافت همدلی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: با پیگیری هیئت‌امنای بقاع متبرکه و امامزادگان استان سمنان و همکاران ما در ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های استان، بیش از 20 میلیارد ریال جهت تهیه بسته‌های معیشتی در قالب طرح ضیافت همدلی از محل موقوفات منطبق، نذورات بقاع متبرکه و کمک‌های خیرین هزینه شد.

 چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399   471  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی اظهار کرد: همه‌ساله در ایام ماه مبارک رمضان طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه و امامزادگان استان سمنان اجرا می‌شد و در این طرح بخشی از منابع درآمدی بقاع متبرکه در بخش فرهنگی و در راستای اجرای این برنامه هزینه می‌شد.
وی افزود: علاوه بر این بخش از درآمد بقاع متبرکه، موقوفات منطبق با اطعام روزه‌داران نیز در این ایام و در امامزادگان صرف افطار روزه‌داران می‌شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر عدم برگزاری مراسم جمعی در اماکنی ازجمله بقاع متبرکه و لزوم بستن درب بقاع متبرکه در این ایام، بر آن شدیم تا نسبت به سوق دادن این بخش از درآمدهای بقاع و موقوفات منطبق به سمت تهیه بسته‌های ارزاق جهت نیازمندان اقدام کنیم.
وی اظهار کرد: علاوه بر این باهمت هیئت‌امنای بقاع متبرکه استان، کمک‌های مردم مؤمن نیز جهت تهیه بسته‌های معیشتی جذب شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی بیان کرد: تاکنون 19900 بسته معیشتی شامل 7900 بسته ارزاق خشک، 12000 بسته غذای گرم، و همچنین100 هزار ماسک و 18 هزار بسته اقلام بهداشتی با محوریت موقوفات و بقاع متبرکه استان سمنان و مشارکت خیرین تهیه و توزیع شده است.
وی خاطرنشان کرد: وقف یکی از راهکارهای مترقی دین اسلام برای از بین بردن فاصله اجتماعی است و اگر به‌خوبی نهادینه شود، قطعاً بسیاری از مشکلات امروز جوامع را حل‌وفصل خواهد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار