• امروز جمعه بیست و چهارم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

وقف یکی از ابزارهای تحقق جهش تولید است

وقف یکی از ابزارهای تحقق جهش تولید است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: وقف یکی از نهادهای ممتاز دینی است که اگر به‌خوبی نهادینه شود می‌توانند زمینه تحقق جهش تولید را در شرایط کنونی کشور فراهم کند.

 جمعه 26 اردیبهشت 1399   579  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی در جلسه کارگروه عمرانی و سرمایه‌گذاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان اظهار کرد: وقف یکی از سنت‌های نیکی است که از گذشتگان به ما رسیده است.
وی افزود: باید تلاش کنیم تا با تعریف طرح‌های سرمایه‌گذاری با اولویت تولید و ایجاد اشتغال زمینه شکوفایی بیش‌ازپیش موقوفات استان را فراهم کنیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: با توجه به گستردگی استان سمنان و تنوع موقوفات ازنظر کاربری آنها، زمینه کار در موقوفات استان زیاد است و باید تلاش شود از ظرفیت‌های موجود حداکثر استفاده بشود.
وی عنوان کرد: باید تلاش شود تا موتور فعالیت‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری در موقوفات شتاب بیشتری گرفته و با سرعتی بیشتر از گذشته کار کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی گفت: وقف پشتوانه اقتصادی دین اسلام است و اگر پویا شود ما دیگر در جامعه مشکلی در حوزه مسائل دینی، مذهبی و اجتماعی نخواهیم داشت.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان خاطرنشان کرد: هرچند اقشار مختلف مردم از زمان تولد تا زمان مرگشان به شیوه‌های مختلف با وقف سروکار دارند، اما متأسفانه به‌خوبی با آن آشنا نبوده و شیرینی و حلاوت آن را درک نمی‌کنند که باید کمک کنیم تا فلسفه وقف در جامعه بیشتر از گذشته عملیاتی شود و اقشار مختلف جامعه آثار و برکات وقف را لمس کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار