• امروز جمعه پانزدهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

صله رحم را با گفتگوی تصویری انجام دهید/به خطر انداختن جان دیگران هیچ توجیهی ندارد

صله رحم را با گفتگوی تصویری انجام دهید/به خطر انداختن جان دیگران هیچ توجیهی ندارد

یک کارشناس مذهبی گفت: با توجه به شرایط فعلی شیوع و انتشار کرونا ویروس نباید رفت و آمد انجام شود و با امکاناتی که در حال حاضر برای مردم مهیا است ، آنان می‌توانند از طریق تلفن با خانواده و نزدیکان خود ارتباط برقرار کنند و صله رحم را به جا آورند.

 دوشنبه 4 فروردین 1399   335  0      

حجت‌الاسلام و المسلمین دهنوی در گفتگویی اختصاصی با روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به سنت نیک صله رحم به عنوان یک رفتار ارزشمند، اظهار داشت: مردم باید بدانند که صله رحم رفتار بسیار ارزشمندی است و این امر در آموزه‌های دینی ما بعد از ایمان به خدا ، بالاترین رفتار به شمار می‌رود.

وی افزود: صله رحم ، ثواب جهاد فی سبیل الله را دارد . پیامبراکرم (ص) نیز فرموده اند: «اگر لازم شد، یک سال راه بروید تا بتوانید نزدیکان خودتان را زیارت کنید » .

این کارشناس مذهبی با بیان این که صله رحم آثار و برکات فراوانی دارد، گفت: صله رحم باعث آبادانی سرزمین‌ها، افزایش دارایی، افزایش طول عمر و سلامت بدن می شود و همچنین محبت ها را نیز بیشتر می کند.

وی تصریح کرد: صله رحم بلاها را دفع و پاک شدن اعمال انسان و حسابرسی در روز قیامت را برای افراد ساده تر می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین دهنوی ادامه داد:اما با توجه به شرایط فعلی شیوع و انتشار کرونا؛ این ویروس خطرناک ومخرب نباید رفت و آمد انجام شود و با توجه به امکاناتی که در حال حاضر برای مردم مهیا است ، آنان می‌توانند از تلفن همراه خود استفاده کنند و با خانواده و نزدیکان خویش ارتباط تلفنی داشته باشند و صله رحم را به جا بیاورند.

وی با اشاره به این که صله رحم منحصر در رفت آمد نیست، اظهار داشت: همین که افراد با استفاده از تلفن همراه با یکدیگر ارتباط تصویری برقرار کنند ، در واقع صله رحم را درشرایط فعلی به جا آورده اند.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی همه وظیفه دارند در منزل بمانند و اگر با خروج از منزل یا سفر ، جان کسی به خطر بیفتد، هیچ گونه توجیه شرعی ، عقلانی ، انسانی و اخلاقی ندارد.

وی افزود: صله رحم با ارتباط تصویری نیز امکان پذیر است و خداوند تمام ثواب آن را نیز از همین طریق برای مومنان در نظر می‌گیرد و در این راستا نیز رعایت ضوابط دین اسلام و همچنین رعایت محرم و نامحرمی در امر صله رحم باید مورد توجه قرار گیرد .
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار