• امروز پنج شنبه چهاردهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

امامزادگان استان با هدف پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا تا اطلاع بعدی تعطیل است

امامزادگان استان با هدف پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا تا اطلاع بعدی تعطیل است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: امامزادگان و بقاع متبرکه این استان با هدف پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و همکاری با ستاد مقابله با این بیماری، تا اطلاع بعدی تعطیل است.

 چهارشنبه 28 اسفند 1398   563  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل تدینی اظهار کرد: هدف از تعطیلی این اماکن جلوگیری از تجمعات به منظور کنترل و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در جامعه است تا سلامت شهروندان با تهدید مواجه نباشد.

وی اعلام کرد که با وجود بسته نگه داشتن بقاع متبرکه و تعطیلی مراسم‌های مذهبی و نمازجماعت، اذان و بیانات رهبر معظم انقلاب در آغاز سال جدید از طریق بلندگوهای این اماکن پخش می شود.

تدینی از لغو ویژه برنامه‌های استقبال از نوروز در بقاع متبرکه و جایگزینی اجرای طرح‌های پیشگیری از ویروس کرونا خبر داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به برگزاری ویژه برنامه‌های نوروزی، یادآور شد: طرح آرامش بهاری امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، در بقاع متبرکه استان سمنان برگزار نمی‌شود و ویژه برنامه «آستان مهربانی» توسط هیات‌امنا و مراکز افق جایگزین آن خواهد شد.

شهروندان در پویش «ماندن در خانه» مشارکت فعال داشته باشند

وی ارائه خدمات اجتماعی به افراد نیازمند را هدف برگزاری برنامه آستان مهربانی عنوان و بیان کرد: طرح مذکور شامل تهیه و توزیع بسته‌هایی مانند ارزاق و خشکبار و مواد بهداشتی میان نیازمندان با رعایت شئونات افراد و حفظ کرامت آن‌ها است.

این مقام مسوول اضافه کرد: استفاده از ظرفیت خیران در اجرای این برنامه‌ها در دستور کار قرار دارد تا بخشی از نیازهای معیشتی اقشار نیازمند در آستانه سال نو رفع شود.

وی ابراز امیدواری کرد: شهروندان با مشارکت فعالانه در پویش «ماندن در منزل» باید یاور مسوولان در شکست ویروس کرونا باشند تا درهای اماکن مذهبی هر چه زودتر به روی زائران باز شود.

استان سمنان پنج هزار و ۳۸۴ موقوفه شامل چهار هزار و ۴۱۶ مورد متصرفی و ۹۶۳ موقوفه غیرمتصرفی دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار