• امروز جمعه پانزدهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

احکام 4 نفر از امنای موقوفات شاخص سمنان صادر شد

احکام 4 نفر از امنای موقوفات شاخص سمنان صادر شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: احکام 4 نفر از امنای موقوفات شاخص سمنان صادر و توسط ریاست سازمان اوقاف به آنها اعطا شد.

 چهارشنبه 30 بهمن 1398   576  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه به استناد ماده 5 قانون تشکیلات و اختیارات سازمان اوقاف و امور خیریه مصوب 2 دی‌ماه 1363 و در جهت شکوفایی و افزایش بهره‌وری موقوفات اقدام به انتصاب افرادی به‌عنوان امین موقوفات می‌نماید.
وی افزود: این اقدام همچنین در راستای سیاست‌های دولت و بر اساس برنامه اول دولت در برنامه نظام اداری با عنوان « مهندسی نقش و ساختار دولت» صورت می‌گیرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: این اداره کل مشارکت مردمی در اداره موقوفات را به‌عنوان یک سیاست مهم موردتوجه قرار داده و بر همین اساس در نظر دارد با واگذاری اداره امور موقوفات به شخص یا اشخاص معروف به امانت متدین و متعهد و توانمند زمینه رشد و شکوفایی و اداره بهینه موقوفات را فراهم سازد.
وی گفت: ارتقاء بهره‌وری موقوفات و اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش، افزایش نقش مشارکت‌های مردمی در اداره موقوفات، درآمد دار نمودن موقوفات فاقد درآمد، افزایش محسوس عایدات موقوفات کم‌درآمد، حفظ و صیانت از حقوق موقوفات، کاهش تصدی‌گری و ارتقای نقش نظارتی سازمان در اداره موقوفات، بهره‌گیری از ظرفیت‌های فکری و مدیریتی اشخاص حقیقی و حقوقی در احیا و آبادانی موقوفات، افزایش سطح اعتماد مردمی به سنت حسنه وقف بخشی از اهداف اجرای این طرح است.
اتخاذ تصمیمات لازم به‌منظور حفظ و آبادانی موقوفه مورداشاره با هماهنگی اداره اوقاف و امور خیریه محل، پیگیری و وصول مطالبات جاری و معوق موقوفه از مستاجرین با نظر حوزه اوقافی محل، ارائه برنامه عملیاتی تحولی و تنظیم بودجه سالانه با رویکرد افزایش بهره‌وری موقوفه حفظ و مراقبت کامل در مورد امانت و حراست از اموال و املاک موقوفه، احیا عمران و آبادانی املاک و رقبات موقوفه بر اساس قوانین و مقررات سازمان اوقاف از دیگر اهداف اجرای این طرح بود که مدیرکل اوقاف سمنان به آن اشاره کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان آمادگی دارد تا از بین افراد متدین و علاقه‌مند واجد شرایط، امنایی را برای اداره موقوفات منصوب نماید.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار