• امروز جمعه پانزدهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

اهدا احکام ۲۷ امین موقوفات شاخص استان های سمنان، گلستان، خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی

اهدا احکام ۲۷ امین موقوفات شاخص استان های سمنان، گلستان، خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی

با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، احکام ۲۷ نفر از امنای موقوفات شاخص استان های سمنان، گلستان، خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی در محل سالن جلسات اداره کل اوقاف خراسان رضوی اهدا شد.

 سه شنبه 29 بهمن 1398   361  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، احکام ۲۷ نفر از امنای موقوفات شاخص استان های سمنان، گلستان، خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی در محل سالن جلسات اداره کل اوقاف خراسان رضوی اهدا شد.

در این جلسه رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه سازمان اوقاف نقش هادی و ناظر دقیق موقوفات را بر عهده دارد، گفت: قانون به اوقاف اجازه نصب امین برای موقوفات را داده است و وجود مباشر و امین برای موقوفات سبب بهره وری بیشتر موقوفات می شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۹۰ هزار موقوفه وجود دارد که شامل یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار می شود، تصریح کرد: تعیین امین در ابتدا برای موقوفات شاخص و بزرگ انجام می شود و ادامه برای سایر موقوفات کشور صورت می گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی گفت: امنای موقوفات می توانند در موقوفاتی که دارای آب و اراضی کشاورزی هستند استخر احداث کنند و با این کار اراضی تحت کشت را افزایش دهند.

وی افزود: در استخرها نیز می توانند اقدام به پرورش ماهی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی تصریح کرد: پرورش دام سبک و سنگین در اراضی موقوفه و تامین علوفه دام از اراضی کشاورزی همان موقوفه، یکی دیگر از اقداماتی است که می توان در راستای افزایش بهره وری موقوفات انجام داد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: به کار گیری معتمدین بومی به عنوان امین موقوفه نقش موثری در احیا موقوفات دارد.

در ادامه مدیران کل و امنای موقوفات شاخص استان های سمنان، گلستان، خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی به معرفی  ظرفیت های موجود در موقوفات در راستای افزایش بهره وری آنها پرداختند.

حجت الاسلام و المسلمین خشنودی، مدیرکل تحقیق و حسابرسی سازمان اوقاف و انور خیریه نیز در این جلسه گفت: دوره های آموزشی ویژه امنای موقوفات در راستای آشنایی با فرایندها، قوانین و سامانه جامع موقوفات برنامه ریزی شده است که به زودی این دوره ها برگزار می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار