• امروز جمعه پانزدهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

آیت الله خاتمی: حوزه علمیه باید در تراز انقلاب اسلامی باشد

آیت الله خاتمی: حوزه علمیه باید در تراز انقلاب اسلامی باشد

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه حوزه علمیه امروز باید در تراز انقلاب اسلامی باشد، گفت: تهذیب یکی از مهم‌ترین ارکان قرارگیری در تراز انقلاب محسوب می‌شود.

 شنبه 26 بهمن 1398   828  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، آیت‌الله سید احمد خاتمی ظهر شنبه در همایش روحانیان، طلاب و مدرسان حوزه
علمیه استان سمنان به میزبانی امامزاده یحیی (ع) بابیان اینکه حوزه علمیه میراث نبوت و امامت است، ابراز کرد: باید در حفظ این میراث کوشید.
وی بابیان اینکه حوزه علمیه باید در تراز انقلاب اسلامی باشد، افزود: به حمدالله حوزه‌های علمیه ما به‌ویژه حوزه علمیه استان سمنان به دلیل دارا بودن نخبگان و چهره‌های خوب علمی و دینی وضعیت مطلوبی دارد و می‌تواند در این زمینه الگو باشد.
تهذیب اهمیت دارد
امام‌جمعه موقت تهران بابیان اینکه تهذیب از ارکان حوزه علمیه تراز انقلاب اسلامی است، بیان کرد: طلاب باید تهذیب نفس را در کنار مسائلی چون عبادت و تحصیل علم و … مدنظر قرار دهند.
خاتمی درباره اهمیت تهذیب و جایگاه آن در بین طلاب حوزه علمیه و علوم دینی، بیان کرد: اولین اصل در ایجاد حوزه در تراز انقلاب اسلامی تهذیب محسوب می‌شود.
وی بابیان اینکه در جامعه امروز ما هنوز هم روحانیت در جامعه محترم است، ابراز کرد: مردم ما انتظار ندارند که طلبه‌ها را خانه‌به‌دوش ببینند اما از سوی دیگر کاخ را نیز در شأنو حد روحانیان نمی‌دانند.
تحول در کتب درسی
عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه وقتی جوان ما درباره کاخ‌نشینی موضع می‌گیرد باید تشویق شود چراکه معلوم است این جوان اندیشه انقلابی دارد، بیان کرد: حوزه علمیه در تراز انقلاب با کاخ‌نشینی نسبت و قرابتی ندارد.
خاتمی بابیان اینکه حوزه در تراز انقلاب اسلامی همیشه و در همه‌جا ملجأ عمومی مردم است، بیان کرد: اقدامات خوبی درزمینهٔ هم ترازی حوزه و انقلاب اسلامی در سطح کشور انجام‌شده که ازجمله آن می‌توان به ایجاد تحول ۵۰ کتاب درسی حوزه به منظور تقویت حوزه علمیه اشاره کرد.
وی با بیان اینکه روحانیان و طلاب نشان داده‌اند که همواره حوزه در تراز انقلاب و در کنار مردم است، بیان کرد: نمونه بارز این موضوع را می‌توان در حضور پرشور روحانیان و طلاب در امداد رسانی به سیل و مشکلات مردم در استان‌های مختلف برشمرد و مشاهده کرد.
حضور پرشور و حداکثری مردم در انتخابات اهمیت بسیار دارد
سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مهم انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: حضور پرشور و حداکثری مردم در انتخابات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
خاتمی اظهار داشت: به هر میزان مشارکت سیاسی مردم در این رویداد حساس و مهم کشور بیشتر باشد؛ به همان میزان کشور و‌ مجلسی قوی‌تر خواهیم داشت و البته دشمنان نیز در تلاش‌هایشان برای کاهش مشارکت سیاسی مردم در انتخابات ناکام خواهند ماند.
سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز تکلیف روشن است و آن‌هم اینکه باید همه بسیج شوند تا انتخاباتی پرشور در این دوره رقم بخورد و نمایندگان اصلح راهی مجلس شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار