• امروز یک شنبه نوزدهم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

لزوم تشکیل شبکه مردمی و نخبگانی قرآنی / تمام همت خود را برای توسعه موقوفات قرآنی به کار گرفته‌ایم

لزوم تشکیل شبکه مردمی و نخبگانی قرآنی / تمام همت خود را برای توسعه موقوفات قرآنی به کار گرفته‌ایم

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست ستاد راهبردی طرح حفظ قرآن کریم با تاکید بر لزوم تشکیل شبکه مردمی و نخبگانی قرآنی در کشور، گفت: تمام همت خود را برای توسعه موقوفات مربوط به قرآن و عترت به کار گرفته ایم.

 چهارشنبه 9 بهمن 1398   1499  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، نشست ستاد راهبردی طرح حفظ قرآن کریم با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در سالن جلسات ساختمان مهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی در بخشی از این نشست با تأکید بر لزوم هماهنگی و همکاری تمامی دستگاه‎ها در زمینه فعالیت‌های قرآنی گفت: اینکه قانون و قانونگذار در بحث شورای حفظ و یا آیین مسابقات به وحدت رویه، صرفه جویی در منابع و استانداردسازی و مکل یکدیگر بودن تأکید دارد، هدف این است که ظروف مجزا نباشد، اگر مسابقه‌ای در سطح محله، مساجد، دارالقرآن‎های روستایی یا در مراکز استان و یا در وزارتخانه های کشور برگزار می‌شود، همه باید قواعدی را پیگیری کنند که به وحدت رویه برسند.

وی اظهار کرد: پیگیری اهداف مشترک، استاندارد سازی و صرفه جویی در هزینه ها در کنار یکدیگر معنا پیدا می کند و هدف اصلی شورای توسعه فرهنگ قرآنی نیز این است که فعالیت های پراکنده را زنجیره وار بصورت درختواره ای ساماندهی کند و کار را پیش ببرد.

خاموشی عنوان کرد: در زمینه فعالیت های قرآنی در سازمان اوقاف و امور خیریه مخصوصاً در مورد مسابقات قرآن که برآیند فعالیت های قرآنی نخبگانی کشور است، سعی شده که اختیارات به مسئولان بخش مربوطه واگذار شود تا این افراد بتوانند بخوبی ایفای نقش کنند. از سایر دستگاه ها نیز انتظار می رود همکاری کنند تا مسابقات قرآن به خوبی در مشهد برگزار شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: اهداف بلندتری برای فعالیت های قرآنی کشور باید در نظر گرفته شود و باید با توجه به توان دستگاهی، توان بذات تعریف شده شرح وظایف و ظرفیت هایی که از هماهنگی ها فراهم می شود، افقهای بهتری برای فعالیت های قرآنی در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، کارهای فرهنگی و قرآنی در خانه ها انجام می شد و کسی برای انجام این فعالیت ها بودجه دریافت نمی کرد، باید طراحی صورت پذیرد که این اتفاق ها تکرار شود و شبکه مردمی و نخبگانی قوی که وجود داشت دوباره فعالیت خود را از سر گیرد.

خاموشی یادآور شد: سازمان اوقاف و امور خیریه تمام همت خود را در توسعه موقوفات در زمینه قرآن و عترت به کار گرفته است و افرادی هستند که راغبند در این زمینه هزینه کنند، اما باید مطمئن باشند که به نیتشان جامه عمل پوشانده می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار