• امروز سه شنبه یکم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

10 نکته مهم از بیانات رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تاریخ‌ساز

10 نکته مهم از بیانات رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تاریخ‌ساز

رهبر معظم انقلاب اسلامی نکات مهمی را در نماز جمعه تهران فرمودند که از مسائل سیاست داخلی تا خارجی در آن وجود داشت.

 دوشنبه 30 دی 1398   461  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی بعد از هشت سال جمعه گذشته نماز جمعه تهران را در مصلی امام خمینی(ره) اقامه کردند.
چند روز قبل از ایراد خطبه توسط رهبر انقلاب اسلامی رسانه‌ها و فضای مجازی بسیار تحت تأثیر مطالب این سخنرانی قرار گرفته بود که رهبر انقلاب چه مطالب مهمی را بازگو کنند. بسیاری این خطبه نماز جمعه رهبری را مهم‌ترین سخنرانی ایشان در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی دانستند.
با کنکاشی در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به ۱۰ نکته مهم و اساسی می‌رسیم که خط راهی برای گام دوم انقلاب اسلامی خواهد بود.

ایرانیان صبار و شکورند
۱- رهبر انقلاب اسلامی مردم ایران را «صبار» و «شکور» خواندند. یعنی اشاره به آیه‌ای از قرآن که به یاران حضرت موسی(ع) اشاره دارد. رهبر انقلاب فرمودند: «صبّار یعنی مردمی که یکپارچه اهل صبر و استقامت هستند و با اندک چیزی از میدان خارج نمی‌شوند و شکور یعنی کسانی که با شناسایی نعمتها و دیدن ابعاد آشکار و پنهان آن، قدرشناس هستند».

دوم یوم‌الله در یک چند روز
۲-اشاره دوم رهبر انقلاب به دو یوم‌الله در روزها و هفته‌های اخیر بود. یکی تشییع پیکر شهدای مقاومت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و ابومهندس و دوم حمله موشکی سپاه به پایگاه عین‌الاسد آمریکا که این دو از نگاه رهبر انقلاب یوم‌الله بودند.

انقلاب زنده است
۳-رهبر معظم انقلاب اسلامی تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی در بین مردم ایران و عراق را نشانه زنده بودن انقلاب اسلامی بعد از ۴۱ سال دانستند.

آمریکا اعتراف کرده تروریست‌است
۴- نکته بعدی این است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه این مدل از جنایت یعنی ترور رهبران مقاومت تا پیش از این مخصوص رژیم صهیونیستی بود، افزودند: البته آمریکایی‌ها در عراق و افغانستان جنایات و کشتار زیادی کرده‌اند اما این بار رئیس‌جمهور آمریکا به زبان خودش اعتراف کرد «ما تروریست هستیم»، که رسوایی‌ای بالاتر از این وجود ندارد.

سپاه قدس رزمندگان بدون مرز و نیروی انسانی
۵-مهم‌ترین توجه رهبر انقلاب در این سخنرانی به نیروی قدس سپاه بود. ایشان این نیرو را فراتر از یک تشکیلات اداری دانستند و فرمودند: «سپاه قدس یک نهاد انسانی و دارای انگیزه‌های بزرگ و نجات‌بخش است و رزمندگان بدون مرز هستند».

سپاه سایه جنگ را دور کرد
۶-رهبر انقلاب اسلامی مهم‌ترین عامل دور کردن سایه جنگ از کشور را تلاش‌های سپاه پاسداران عنوان کردند که خود این موضوع نکته بسیار با اهمیتی است.

شعاردهندگان نه غزه نه لبنان کاری برای ایران نکردند
۷-یکی از اشاره‌های مهم رهبر انقلاب به شعارهای برخی در آشوب‌های اخیر بود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افرادی که شعار نه غزه نه لبنان سر می‌دانند مخاطب قرار داد و فرمودند: این افراد هرگز جانشان را فدای ایران نکرده‌اند و حتی از راحتی و منافع خود در راه حفظ امنیت کشور نگذشتند بلکه این سردار سلیمانی و یارانش بودند که جانشان را کف دست گرفتند و به میدان دفاع از ایران شتافتند.

ترامپ دلقک است
۸- رهبر انقلاب در نماز جمعه آمریکایی‌ها و شخص ترامپ که در ایران دخالت می‌کنند را دلقک نامیدند.

برخی منافع ملی را درک نمی‌کنند
۹- حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی را بسیار تلخ عنوان کردند که دل همه را به معنای حقیقی کلمه سوزاند و به درد آورد، ولی افرادی که در فضای رسانه در زمین آمریکا و انگلیس بازی کردند را مورد خطاب قرار دادند و گفتند: «رسانه‌های آمریکایی و انگلیسی سعی میکنند این حادثه‌ی غم‌بار را زمینه‌ساز فراموشی آن تشییع پر شکوه و آن پاسخ کوبنده‌ی سپاه قرار دهند، البته عده‌ای جوان و احساساتی هستند اما کسان دیگری هم هستند که حاضر نیستند منافع ملی را درک کنند و پای آن بِایستند».

باید قوی شویم
۱۰-نکته نهایی رهبر انقلاب اسلامی هم درباره قوی شدن کشور در همه زمینه‌ها به‌ویژه اقتصادی بود. ایشان در همین زمینه فرمودند: «رهبر انقلاب در جمع‌بندی خطبه‌ی اول، همت ملی برای قوی‌تر شدن ایران را تنها راه ادامه‌ی مسیر عزت ایرانیان خواندند و افزودند: ما از مذاکره البته به جز با آمریکایی‌ها اِبائی نداریم اما از موضع قدرت و قوت. ایشان تأکید کردند: این ملت عزیز و این کشور عزیز به فضل الهی قوی‌تر نیز میشوند، نه‌تنها در بُعد نظامی بلکه در ابعاد اقتصادی و جهش علمی و فناوری که پشتوانه‌ی تحقق این هدف، حضور و صبر و استقامت ملت در صحنه و تلاش و کوشش بی‌وقفه‌ی مسئولان و مردم است.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار