• امروز شنبه پنجم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

دو میلیون و سیصد هزار مترمربع از اراضی موقوفه در کاداستر بارگذاری شد

دو میلیون و سیصد هزار مترمربع از اراضی موقوفه در کاداستر بارگذاری شد

رئیس اداره حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: بیش از دو میلیون و سیصد هزار مترمربع از اراضی موقوفه استان سمنان در سیستم کاداستر اداره کل ثبت‌اسناد و املاک استان سمنان بارگذاری شد.

 یک شنبه 29 دی 1398   318  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، صادق اصغری علایی اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده و همکاری اداره کل ثبت‌اسناد و املاک استان سمنان، از ابتدای امسال بالغ‌بر 208 قطعه از اراضی اوقافی استان به مساحت بیش از دو میلیون و سیصد هزار مترمربع در سیستم کاداستر بارگذاری شده است.
وی افزود: این اقدام بر اساس تکالیف مقرره قانونی و توافقات انجام‌شده بین سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور و در جهت تثبیت مالکیت موقوفات استان انجام‌شده است.
رئیس اداره حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: کاداستر در لغت به معنای محدوده بندی یا حدنگاری و فهرست نقشه‌برداری ثبتی است و شامل آن نوع نقشه‌برداری است که ارزش حقوقی داشته باشد و بتوان بر اساس مرزهای آن سند مالکیت صادر کرد.
وی گفت: نقشه کاداستر نقشه‌ای است که مرزها و مالکیت قطعات زمین را نشان می‌دهد و در کشور ما کاداستر منبع اصلی داده‌ها در رفع اختلافات و دعاوی بین مالکان زمین است.
اصغری علایی عنوان کرد: تثبیت مالکیت موقوفات یکی از برنامه‌های مهم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان است و در این راستا ادارات اوقاف و امور خیریه سطح استان پیگیری‌های لازم در این خصوص را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس نسبت به نقشه‌برداری زمین‌های موقوفه فاقد سند اقدام شده تا بتوان نسبت به انجام پیگیری‌های بعدی و تثبیت املاک وقفی اقدام کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر