• امروز پنج شنبه یکم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

دو میلیون و سیصد هزار مترمربع از اراضی موقوفه در کاداستر بارگذاری شد

دو میلیون و سیصد هزار مترمربع از اراضی موقوفه در کاداستر بارگذاری شد

رئیس اداره حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: بیش از دو میلیون و سیصد هزار مترمربع از اراضی موقوفه استان سمنان در سیستم کاداستر اداره کل ثبت‌اسناد و املاک استان سمنان بارگذاری شد.

 یک شنبه 29 دی 1398   292  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، صادق اصغری علایی اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده و همکاری اداره کل ثبت‌اسناد و املاک استان سمنان، از ابتدای امسال بالغ‌بر 208 قطعه از اراضی اوقافی استان به مساحت بیش از دو میلیون و سیصد هزار مترمربع در سیستم کاداستر بارگذاری شده است.
وی افزود: این اقدام بر اساس تکالیف مقرره قانونی و توافقات انجام‌شده بین سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور و در جهت تثبیت مالکیت موقوفات استان انجام‌شده است.
رئیس اداره حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: کاداستر در لغت به معنای محدوده بندی یا حدنگاری و فهرست نقشه‌برداری ثبتی است و شامل آن نوع نقشه‌برداری است که ارزش حقوقی داشته باشد و بتوان بر اساس مرزهای آن سند مالکیت صادر کرد.
وی گفت: نقشه کاداستر نقشه‌ای است که مرزها و مالکیت قطعات زمین را نشان می‌دهد و در کشور ما کاداستر منبع اصلی داده‌ها در رفع اختلافات و دعاوی بین مالکان زمین است.
اصغری علایی عنوان کرد: تثبیت مالکیت موقوفات یکی از برنامه‌های مهم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان است و در این راستا ادارات اوقاف و امور خیریه سطح استان پیگیری‌های لازم در این خصوص را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس نسبت به نقشه‌برداری زمین‌های موقوفه فاقد سند اقدام شده تا بتوان نسبت به انجام پیگیری‌های بعدی و تثبیت املاک وقفی اقدام کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار