• امروز شنبه پنجم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

وقف معامله با خدا و تجارتی پرسود است

وقف معامله با خدا و تجارتی پرسود است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان گفت: انسان‌های خیراندیش با وقف بخشی از اموال خدا با خداوند معامله می‌کنند و این معامله، تجارتی پرسود است.

 چهارشنبه 13 آذر 1398   499  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام رضا نفری با اشاره به حدیث شریف نبوی در خصوص برکات و اثرات وقف اظهار کرد: این سنت حسنه به‌عنوان یکی از راه‌های مهم و اصلی باقی ماندن عمل انسان‌ها در عالم باقی است.
وی افزود: وقف، همچون چشمه‌ای همیشه جوشان و جاری است و ثواب وقف را برای واقف در جهان پس از مرگ وی نیز جاری می‌سازد و این موضوع مهم باعث شده است که وقف تجارتی پرسود و باقی الصالحات باشد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان وقف را به کارخانه‌ای تشبیه کرد که برای فعالیت و تولید نیاز به سوخت دارد و این سوخت در مرحله اول خلوص نیت و در مرحله بعد ایثار است.
وی بیان کرد: این ایثار هم مادی و هم معنوی است و هر فرد با توجه به شرایط، امکانات و میزان تمکن خود می‌تواند حتی به‌صورت مختصر و وقف مشارکتی به خیل عظیم واقفان پیوسته و واقف باشد.
حجت‌الاسلام نفری تصریح کرد: گسترش فرهنگ وقف در جامعه با گسترش فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در جامعه ارتباط مستقیم دارد و تلاش داریم با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و در حاشیه این برنامه‌ها بیش از گذشته آحاد مردم جامعه را با سنت حسنه وقف آشنا نمائی‌ام.
وی خاطرنشان کرد: نتیجه فرهنگ‌سازی درزمینهٔ وقف و نهادینه کردن این سنت حسنه در جامعه به آرامش فضای جامعه و رفع بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار