• امروز شنبه پنجم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

شکوفایی اقتصادی موقوفات با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری

شکوفایی اقتصادی موقوفات با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: وقف مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است و شکوفایی اقتصادی موقوفات با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری محقق خواهد شد.

 یک شنبه 10 آذر 1398   319  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی در کمیته سرمایه‌گذاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان اظهار کرد: با توجه به وضعیت اعتبارات یکی از اولویت‌ها و الزامات به جهت استقلال و خودکفایی، افزایش شاخص بهره‌وری موقوفات با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری است.
وی افزود: ظرفیت‌های خوبی در موقوفات استان وجود دارد و باید تعریف پروژه‌های جدید در دستور کار معاونت بهره‌وری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قرار گیرد تا بدین‌وسیله نسبت به افزایش شاخص بهره‌وری موقوفات اقدام گردد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی تصریح کرد: احیا و عمران و آبادانی موقوفاتی که به‌مرورزمان فرسوده شده‌اند نیز یکی دیگر از برکات سرمایه‌گذاری‌ها با مشارکت بخش خصوصی است.
وی گفت: در حال حاضر متقاضیانی برای مشارکت در سرمایه‌گذاری در موقوفات وجود دارند و این امر نشان‌دهنده اقبال خوب مردم جهت سرمایه‌گذاری در موقوفات دارند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان عنوان کرد: اقدامات بسیار خوبی درزمینهٔ شناسایی موقعیت‌های سرمایه‌گذاری در موقوفات انجام‌شده و پروژه‌هایی هم در شهرستان‌های مختلف آغازشده و برخی نیز به بهره‌برداری رسیده‌اند.
وی با اشاره به اینکه واقفین تیزبین همواره با نگاه دقیق به اطراف خود نسبت به شناسایی نیازهای جامعه نسبت به ایجاد موقوفاتی با نیت‌های اجتماعی و فرهنگی اقدام نموده‌اند و درآمد موقوفات بر اساس نیات تعیین‌شده از طرف واقف خیراندیش هزینه می‌شود، خاطرنشان کرد: با سرمایه‌گذاری و افزایش شاخص بهره‌وری موقوفات، درآمد موقوفه افزایش چشمگیری خواهد یافت که منجر به افزایش کمیت و کیفیت اجرای نیت واقف خیراندیش در جهت نیات واقفین و رفع بسیاری از مشکلات اجتماعی بوسیله اجرای نیات موقوفات خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار