• امروز سه شنبه بیست و یکم آبان 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

کمک به آزادی زندانیان 2

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

انجمن یاوران وقف، پژوهش و فناوری ایجاد شود

انجمن یاوران وقف، پژوهش و فناوری ایجاد شود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان گفت: از رویکرد اوقاف و امور خیریه در حمایت از طرح‌های پژوهشی و فناورانه استقبال می‌کنیم و معتقدیم ظرفیت خوبی در فرهنگ وقف وجود دارد و برای استفاده از ظرفیت‌های این سنت حسنه باید انجمن یاوران وقف، پژوهش و فناوری ایجاد شود.

 شنبه 11 آبان 1398   849  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، دکتر سیف‌الله سعدالدین در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان به مناسبت دهه وقف اظهار کرد: خدا توفیق داده تا این فرهنگ اصیل به‌جامانده از اسلام که از ابتکارات و نوآوری‌های اسلام است، در اختیار ما قرار گرفته است.
 
وی افزود: رهبری در اکثر سخنرانی‌ها و بیانات خود به علم نافع و توسعه فناوری تأکیددارند و این نشان‌دهنده اهمیت توسعه علم و فناوری در کشور است.
 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان تصریح کرد: راه استقلال کشور تولید با استفاده از فناوری‌های دانش‌بنیان و از نوع بومی است و برای رسیدن به این منظور باید دانش مقاومتی داشته باشیم و آن را بومی کنیم.
 
وی عنوان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ وقف و استفاده از ظرفیت این سنت حسنه در پیشبرد برنامه‌ها و پژوهش‌های فناورانه کمک شایانی به ارتقای این بخش خواهد کرد.
 
سعدالدین با اشاره به فعالیت بنیاد خیرین در دانشگاه سمنان افزود: باوجود مساعدت‌های بسیار خوب خیرین در این بنیاد، اوقاف و موقوفات ظرفیت و پتانسیل خوبی دارند و باید در دانشگاه از این ظرفیت استفاده شود.
 
وی بابیان اینکه یکی از مشکلاتی که دانشگاه با آن مواجه است کمبود خوابگاه است اظهار کرد: به دلیل کمبود خوابگاه نمی‌توانیم دانشجویان خوب استان‌های دیگر را جذب کنیم و لازم است خیرین و واقفین در این زمینه نیز ورود کنند.
 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان افزود: یکی دیگر از مشکلات درزمینهٔ وصل علم به تولید و اشتغال است و امروز خیلی از جوان‌ها ایده‌های خوبی دارند اما امکانات تبدیل ایده به عمل را در اختیار ندارند و واقفین و خیرین می‌توانند در این زمینه نیز کمک‌رسان خوبی به جوانان باشند تا در فضای اشتغال و تولید وارد شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار