• امروز شنبه هجدهم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

انجمن یاوران وقف، پژوهش و فناوری ایجاد شود

انجمن یاوران وقف، پژوهش و فناوری ایجاد شود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان گفت: از رویکرد اوقاف و امور خیریه در حمایت از طرح‌های پژوهشی و فناورانه استقبال می‌کنیم و معتقدیم ظرفیت خوبی در فرهنگ وقف وجود دارد و برای استفاده از ظرفیت‌های این سنت حسنه باید انجمن یاوران وقف، پژوهش و فناوری ایجاد شود.

 شنبه 11 آبان 1398   899  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، دکتر سیف‌الله سعدالدین در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان به مناسبت دهه وقف اظهار کرد: خدا توفیق داده تا این فرهنگ اصیل به‌جامانده از اسلام که از ابتکارات و نوآوری‌های اسلام است، در اختیار ما قرار گرفته است.
 
وی افزود: رهبری در اکثر سخنرانی‌ها و بیانات خود به علم نافع و توسعه فناوری تأکیددارند و این نشان‌دهنده اهمیت توسعه علم و فناوری در کشور است.
 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان تصریح کرد: راه استقلال کشور تولید با استفاده از فناوری‌های دانش‌بنیان و از نوع بومی است و برای رسیدن به این منظور باید دانش مقاومتی داشته باشیم و آن را بومی کنیم.
 
وی عنوان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ وقف و استفاده از ظرفیت این سنت حسنه در پیشبرد برنامه‌ها و پژوهش‌های فناورانه کمک شایانی به ارتقای این بخش خواهد کرد.
 
سعدالدین با اشاره به فعالیت بنیاد خیرین در دانشگاه سمنان افزود: باوجود مساعدت‌های بسیار خوب خیرین در این بنیاد، اوقاف و موقوفات ظرفیت و پتانسیل خوبی دارند و باید در دانشگاه از این ظرفیت استفاده شود.
 
وی بابیان اینکه یکی از مشکلاتی که دانشگاه با آن مواجه است کمبود خوابگاه است اظهار کرد: به دلیل کمبود خوابگاه نمی‌توانیم دانشجویان خوب استان‌های دیگر را جذب کنیم و لازم است خیرین و واقفین در این زمینه نیز ورود کنند.
 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان افزود: یکی دیگر از مشکلات درزمینهٔ وصل علم به تولید و اشتغال است و امروز خیلی از جوان‌ها ایده‌های خوبی دارند اما امکانات تبدیل ایده به عمل را در اختیار ندارند و واقفین و خیرین می‌توانند در این زمینه نیز کمک‌رسان خوبی به جوانان باشند تا در فضای اشتغال و تولید وارد شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار