• امروز شنبه هجدهم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

اوقاف آمادگی دارد واقفین را به عرصه‌های آموزش عالی هدایت کند

اوقاف آمادگی دارد واقفین را به عرصه‌های آموزش عالی هدایت کند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: یکی از نیازهای امروز جامعه، ورود واقفین عرصه آموزش عالی است و آمادگی داریم واقفین را به این سمت هدایت کنیم.

 شنبه 11 آبان 1398   953  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی در دیدار با معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان اظهار کرد: بیانیه گام دوم رهبری هفت فصل دارد و اولین فصل آن به علم و فناوری اختصاص دارد و این نشان‌دهنده میزان اهمیت این مقوله است.
 
وی افزود: بسیاری از بزرگان و مسئولین نجات کشور را در توسعه علم و پژوهش می‌دانند.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: وقف و علم از گذشته باهم عجین بوده‌اند و دانشگاه جندی‌شاپور و موقوفه ربع وزیری مصادیق این مهم هستند که هر دو موقوفه هستند.
 
وی گفت: با استفاده صحیح از ظرفیت سنت حسنه وقف می‌تواند دانشگاه‌ها را مستقل از اعتبارات دولتی اداره کرد و دیگر دغدغه‌ای برای تأمین اعتبارات موردنیاز در حوزه‌های مختلف ازجمله پژوهش و فناوری را نداشت
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی عنوان کرد: بزرگ‌ترین دانشگاه‌های جهان با وقف اداره می‌شوند و این نشان‌دهنده این است که غربی‌ها به‌خوبی ظرفیت‌های وقف را شناخته‌اند و از آن بهره می‌برند.
 
وی اظهار کرد: در مباحث علمی باید از ظرفیت خیرین و واقفین استفاده شود و واقفین باید در عرصه آموزش عالی ورود کنند.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزود: برای نهادینه کردن مقوله وقف و نوع‌دوستی در جامعه باید از دانشگاه شروع کنیم و باید دانشجویان را با این مهم آشنا کرده و با این روحیه پرورش دهیم و دانشجویان در تحقق این امر پیش‌قدم شوند.
 
وی تصریح کرد: روحیه خیرخواهی باید از کانال علم و دانشگاه به مردم برسد، لذا لازم است انجمن یاوران وقف در دانشگاه راه‌اندازی شود و در بخش علم و فناوری خیرین جذب شوند.
 
وی بابیان اینکه معتقدیم ظرفیت‌های خوبی که از موقوفات به یادگار مانده را باید در اختیار اهل علم قرار دهیم تا به‌صورت بهینه استفاده کنند، خاطرنشان کرد: آمادگی داریم ظرفیت موجود در موقوفات را با رعایت موازین شرعی در جهت توسعه علم و فناوری در اختیار قرار دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار