• امروز شنبه هجدهم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

پیاده روی اربعین حسینی پیام آور عشق و ارادت به سالار شهیدان(ع) است

پیاده روی اربعین حسینی پیام آور عشق و ارادت به سالار شهیدان(ع) است

امین حیایی بازیگر سینما و تلویزیون گفت: همه ساله در ایام محرم و روزهای اربعین حسینی، شاهد شور و اشتیاق در چهره عاشقان امام حسین علیه السلام هستیم و یقینا وجود حرکت های عظیمی همچون پیاده روی اربعین حسینی پیام آور ارادت به امام سوم شیعیان است.

 یک شنبه 21 مهر 1398   343  0      

امین حیایی بازیگر فیلم سینمایی اخراجی ها در گفتگویی با اشاره به اثرگذاری پیاده روی اربعین حسینی اظهار داشت: ایام اربعین حسینی ما را به یاد رشادت ها و از جان گذشتی های امام حسین علیه السلام و یاران باوفایش می اندازد، کسانی که جانشان را دادند تا اسلام زنده بماند و تا آخرین قطره خونشان از اعتقادات خود دفاع کردند و با اینکه چندین سال از واقعه عاشورا می گذرد، اما هر سال شاهد شور بیشتری از سوی عاشقان سالار شهیدان علیه السلام برای برگزاری مراسم عزاداری و پیاده روی اربعین حسینی هستیم.

وی ادامه داد: در روزهای منتهی به اربعین حسینی، بار دیگر به یاد شجاعت ها و از جان گذشتگی های امام سوم شیعیان می افتیم و آن را در درون خودمان مرور می کنیم و همین موضوع باعث می شود که فرهنگ حسینی همه ساله زنده بماند و نسل به نسل، این عشق و ارادت به سالار شهیدان علیه السلام را انتقال می دهیم تا هرگز کم رنگ نشود.

حیایی با بیان اینکه محرم و اربعین حسینی باعث زنده ماندن اسلام شده است، افزود: عشق به سالار شهیدان علیه السلام، پیر و جوان نمی شناسد و همه ساله در ایام محرم و روزهای اربعین حسینی، شاهد شور و اشتیاق در چهره عاشقان امام حسین علیه السلام هستیم و یقینا وجود حرکت های عظیمی همچون پیاده روی اربعین حسینی پیام آور ارادت به سالار شهیدان علیه السلام و زنده نگه داشتن یاد و هدفش است.

این بازیگر سینما و تلویزیون خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم در دنیا و آخرت سعادتمند شویم و زندگی خوبی داشته باشیم، باید از زندگی سالار شهیدان علیه السلام درس بگیریم و آن را به عنوان الگویی برای خود برگزینیم و از درسی که ایشان در روز عاشورا به ما داد، پند بگیریم و راهش را ادامه دهیم تا این چراغ همیشه روشن باقی بماند و نسل های زیادی بتوانند این عشق را درک کنند.

حیایی در پایان گفت: همه ساله با فرارسیدن ماه محرم، همه شیعیان حس و حال عجیبی دارند و این یعنی اینکه امام حسین علیه السلام به عنوان کشتی نجات بشریت، یادش در همه زمان ها زنده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار