• امروز سه شنبه بیست و یکم آبان 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

کمک به آزادی زندانیان 2

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

موکب بقاع متبرکه شش استان در مرز مهران آغار به کار کرد/ روزانه ۱۲ هزار پرس غذا طبخ و توزیع می‌شود

موکب بقاع متبرکه شش استان در مرز مهران آغار به کار کرد/ روزانه ۱۲ هزار پرس غذا طبخ و توزیع می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: موکب امامزادگان و بقاع متبرکه استانهای سمنان، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، گلستان، گیلان و ایلام در مرز مهران رسماً آغار به کار کرد و بر اساس برنامه ریزی انجام شده روزانه ۱۲ هزار پرس غذا در این موکب طبخ و توزیع می‌شود.

 شنبه 20 مهر 1398   1024  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی اظهار کرد: در موکب امامزادگان و بقاع متبرکه از محل درآمد موقوفات مرتبط با عزاداری امام حسین (ع) در استان‌های سمنان، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، گلستان، گیلان و ایلام به زائران پیاده اربعین حسینی در پایانه مرزی مهران خدمات‌رسانی می‌شود.
وی افزود: موکب امامزادگان و بقاع متبرکه استان‌های سمنان، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، گلستان، گیلان و ایلام در پایانه مرزی مهران در دو بخش فرهنگی و اسکان و تغذیه فعالیت خواهد داشت.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: آشپزخانه دائمی موکب امامزادگان در محل قدمگاه امامزاده ابراهیم قتال (ع) باهمت شش استان احداث‌شده تا طبخ غذا و توزیع بین زائران اربعین حسینی با کیفیت بهتری انجام شود.
وی به طبخ و توزیع روزانه 12 هزار پرس غذا در این موکب اشاره و عنوان کرد: فرایند طبخ غذا از امروز در آشپزخانه جدیدالاحداث آغاز شده است و جهت طبخ غذا مواد اولیه موردنیاز توسط خیرین و موقوفات مرتبط در 6 استان تهیه و به موکب ارسال شده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی گفت: دو وعده ‌غذای گرم در وعده‌های نهار و شام در موکب امامزادگان تهیه و بین زائران توزیع خواهد شد.
وی به اعزام حدود 150 خادم از شش استان برای خدمات‌رسانی به زائران حسینی در موکب امامزادگان در مرز مهران اشاره و خاطرنشان کرد: خدمت‌رسانی در موکب آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه سازمان اوقاف به زائرین پیاده حرم امام‌حسین(ع) تا یک هفته پس از اربعین ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار