• امروز دوشنبه هفنم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

شرایط سرمایه‌گذاری در کاروانسراهای اوقافی تسهیل می‌شود

شرایط سرمایه‌گذاری در کاروانسراهای اوقافی تسهیل می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: کاروانسراهای استان سمنان از ظرفیت خوبی برای توسعه گردشگری استان برخوردار است؛ شرایط سرمایه‌گذاری در کاروانسراهای اوقافی را تسهیل می‌کنیم.

 دوشنبه 15 مهر 1398   461  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، مهدی جمال در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اظهار کرد: نقاط کاری مشترکی بین اداره کل اوقاف و امور خیریه و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی وجود دارد.
وی افزود: از کاروانسراهای موجود در استان تنها 3 کاروانسرا متعلق به میراث فرهنگی و مابقی متعلق به اوقاف است.
مدیرکل و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه وقف مقوله مقدسی است، تصریح کرد: آمادگی داریم در سرمایه‌گذاری در کاروانسراهای اوقافی شرایط را تسهیل کنیم.
وی بابیان اینکه گردشگری در تمام دنیا ضوابط خاص خود را دارد گفت: توسعه گردشگری وظیفه ذاتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است ولی با بی‌بندوباری و عدم رعایت شئونات اسلامی در اماکن گردشگری مخالفیم و در صورت مشاهده برخورد خواهیم کرد.
جمال با تشکر از پیشنهاد مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مبنی بر راه‌اندازی کمیته مشترک متشکل از کارشناسان ادارات کل اوقاف و امور خیریه و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی عنوان کرد: اماکن مشترک زیادی با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان داریم و از راه‌اندازی این کمیته استقبال می‌کنیم.
وی بابیان اینکه تعامل خوبی بین ادارات اوقاف و میراث فرهنگی استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: برگزاری نشست‌های ماهیانه مدیران دو دستگاه در کنار تشکیل جلسات تخصصی در کمیته مشترک می‌تواند بر پیشبرد اهداف و برنامه‌های مشترک دو دستگاه بیفزاید.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار