• امروز پنج شنبه سوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

کمیته مشترک اوقاف و میراث برای رفع موانع در موقوفات میراثی تشکیل می‌شود

کمیته مشترک اوقاف و میراث برای رفع موانع در موقوفات میراثی تشکیل می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: کمیته مشترکی متشکل از کارشناسان ادارات کل اوقاف و امور خیریه و میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان برای رفع موانع در موقوفات میراثی و در راستای تفاهم‌نامه قبلی تشکیل می‌شود.

 دوشنبه 15 مهر 1398   548  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان اظهار کرد: موقوفات زیادی در سطح استان سمنان وجود دارد که ثبت میراثی شده است و به‌منظور بهسازی، بازسازی و سرمایه‌گذاری لازم است در کمیته مشترکی متشکل از کارشناسان دو دستگاه بررسی و طبق ضوابط نسبت به انجام عملیات عمرانی اقدام شود.
وی افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان منتسب به ولی امر مسلمین و دستگاهی ولایی است و بدین‌جهت انجام اقدامات مر قانون سرلوحه کار ماست.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: یکی از مهمترین اولویت‌های ما در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزایش شاخص بهره‌وری موقوفات با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است و موقعیت‌های سرمایه‌گذاری در موقوفات شناسایی‌شده و جلسات متعددی با سرمایه‌گذاران برگزار شده است.
وی تأکید کرد: در خصوص موقوفات دارای ارزش میراثی به سرمایه‌گذاران گوشزد می‌شود که لازم است ضوابط میراث فرهنگی را رعایت کنند و تشکیل کمیته مشترک در این زمینه می‌تواند برای سرمایه‌گذاران بسیار راهگشا باشد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی خاطرنشان کرد: آمادگی داریم تا با معرفی سرمایه‌گذاران از طرف اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نسبت به معرفی موقعیت‌های سرمایه‌گذاری و در صورت توافق نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با آنها اقدام کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر