• امروز دوشنبه بیست و پنجم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

کمیته مشترک اوقاف و میراث برای رفع موانع در موقوفات میراثی تشکیل می‌شود

کمیته مشترک اوقاف و میراث برای رفع موانع در موقوفات میراثی تشکیل می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: کمیته مشترکی متشکل از کارشناسان ادارات کل اوقاف و امور خیریه و میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان برای رفع موانع در موقوفات میراثی و در راستای تفاهم‌نامه قبلی تشکیل می‌شود.

 دوشنبه 15 مهر 1398   514  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان اظهار کرد: موقوفات زیادی در سطح استان سمنان وجود دارد که ثبت میراثی شده است و به‌منظور بهسازی، بازسازی و سرمایه‌گذاری لازم است در کمیته مشترکی متشکل از کارشناسان دو دستگاه بررسی و طبق ضوابط نسبت به انجام عملیات عمرانی اقدام شود.
وی افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان منتسب به ولی امر مسلمین و دستگاهی ولایی است و بدین‌جهت انجام اقدامات مر قانون سرلوحه کار ماست.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: یکی از مهمترین اولویت‌های ما در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزایش شاخص بهره‌وری موقوفات با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است و موقعیت‌های سرمایه‌گذاری در موقوفات شناسایی‌شده و جلسات متعددی با سرمایه‌گذاران برگزار شده است.
وی تأکید کرد: در خصوص موقوفات دارای ارزش میراثی به سرمایه‌گذاران گوشزد می‌شود که لازم است ضوابط میراث فرهنگی را رعایت کنند و تشکیل کمیته مشترک در این زمینه می‌تواند برای سرمایه‌گذاران بسیار راهگشا باشد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی خاطرنشان کرد: آمادگی داریم تا با معرفی سرمایه‌گذاران از طرف اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نسبت به معرفی موقعیت‌های سرمایه‌گذاری و در صورت توافق نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با آنها اقدام کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار