• امروز پنج شنبه سوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

در برابر تضییع حقوق موقوفات ذره‌ای کوتاه نخواهیم آمد

در برابر تضییع حقوق موقوفات ذره‌ای کوتاه نخواهیم آمد

مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: موقوفات امانتی هستند که بر اساس قانون اداره امور برخی از آنها و نظارت بر اجرای صحیح نیات واقفین در برخی دیگر به ادارات اوقاف و امور خیریه سپرده شده است و در مسیر احقاق حقوق موقوفات ذره‌ای کوتاه نخواهیم آمد.

 یک شنبه 14 مهر 1398   480  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی در دیدار با رئیس‌کل دادگستری استان سمنان اظهار کرد: واقفین خیراندیش در گذشته با وقف اموال خود تلاش کرده‌اند تا نسبت به رفع بخشی از مشکلات جامعه خود اقدام کنند و ما امروزه وظیفه‌داریم نسبت به اجرای دقیق و امینانه نیات موقوفات اقدام کنیم.
وی افزود: یکی از اولویت‌های ما جلوگیری از تضییع حقوق موقوفات و اجرای امینانه نیات واقفین است و بدین منظور در اداره امورات موقوفات متصرفی که طبق قانون توسط ادارات اوقاف اداره می‌شوند و نظارت بر موقوفات غیر متصرفی که بر اساس همین قانون به ادارات اوقاف سپرده شده است اقدام می‌کنیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: بسیاری از موقوفات در اجاره افراد حقیقی است و برخی از این افراد نسبت به تضییع حقوق موقوفات اقدام می‌کنند.
وی گفت: در برخی موارد نیز دستگاه‌های دولتی به‌عنوان مستأجر موقوفه هستند که متأسفانه برخی از این دستگاه‌ها نیز در پرداخت حقوق موقوفات کوتاهی می‌کنند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی عنوان کرد: در چنین مواردی تلاش داریم تا ابتدا با تعامل و مذاکره و اجتناب از طرح دعوا در محاکم قضایی نسبت به احقاق حقوق موقوفات اقدام کنیم که در بسیاری از موارد بدون طرح دعوا مستاجرین نسبت به پرداخت حقوق معوقه موقوفه اقدام می‌کنند و از طرح دعوا جلوگیری می‌شود.
وی خاطرنشان کرد در مواردی که علی رقم پیگیری و مذاکرات انجام شده، نتیجه‌ای حاصل نشود، نسبت به طرح دعوا در محاکم قضایی اقدام می‌شود و با پیگیری قضایی نسبت به دریافت حقوق تضییع‌شده موقوفه اقدام می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر