• امروز دوشنبه بیست و پنجم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

دوره آموزش مبلغین بومی اوقاف استان برگزار می‌شود

دوره آموزش مبلغین بومی اوقاف استان برگزار می‌شود

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: دوره آموزش روحانیون و مبلغین بومی اوقاف استان سمنان پنجشنبه 28 شهریور در سمنان برگزار می‌شود.

 شنبه 23 شهریور 1398   481  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام روح‌الله عرفانی اظهار کرد:
باهدف توانمندسازی و بهره‌مندی هر چه بیشتر از ظرفیت مبلغین بومی، ائمه جماعات و مدیران مراکز فرهنگی و قرآنی امامزادگان و بقاع متبرکه سطح استان دوره آموزشی مبلغین بومی اوقاف در امامزاده یحیی(ع) سمنان برگزار می‌شود.
وی افزود: این دوره آمورشی پنجشنبه 28 شهریورماه با حضور مبلغین بومی، ائمه جماعات و مدیران مراکز فرهنگی و قرآنی امامزادگان و بقاع متبرکه در حرم مطهر امامزاده یحیی(ع) سمنان برگزار خواهد شد.
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: این دوره به‌صورت کارگاهی و در قالب کلاس آموزشی با موضوع وقف و مشاوره، تدبر در قرآن، پاسخ‌گویی به احکام مبتلابه برگزار می‌شود.
عرفانی هدف از برگزاری این دوره را توانمندسازی مبلغین در برنامه‌های تبلیغی مخصوصاً در خیمه‌های معرفت عنوان کرد و گفت: به‌منظور تبدیل‌شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی جامعه و تبلیغ و ترویج معارف قرآن و سنت اهل‌بیت علیهم‌السلام، تبیین آراء و افکار حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در راستای تبلیغ اسلام ناب محمدی صلی‌الله در طول سال و برنامه‌های مناسبتی و کار ویژه‌ها از ظرفیت مبلغین بومی استفاده می‌شود.
وی در ادامه به تشریح حوزه فعالیت این مبلغین پرداخت و خاطرنشان کرد: روحانیون و مبلغین مستقر و اعزامی به امامزادگان و بقاع متبرکه سطح استان تلاش می‌کنند با برپایی مجالس مختلف، راه‌اندازی ایستگاه پاسخگویی به مسائل شرعی و رفع شبهات و ارائه مشاوره در جهت ترویج و گسترش فرهنگ وقف و بیان ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به جوانان و نوجوانان، پاسخگوی نیازهای فعلی و آینده جامعه باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار