• امروز دوشنبه بیست و پنجم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

اطلاعیه سازمان اوقاف و امور خیریه به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی ۱۴۴۱ هجری قمری

اطلاعیه سازمان اوقاف و امور خیریه به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی ۱۴۴۱ هجری قمری

سازمان اوقاف و امور خیریه به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، شهادت حضرت ابی‌عبدالله الحسین(ع) و یارانش را به عموم ملت ایران و همه آزادگان و شیفتگان حق و عدالت تسلیت گفت.

 یک شنبه 17 شهریور 1398   254  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان به نقل از روابط‌عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، در این اطلاعیه آمده است:
بار دیگر نام نامی عاشورائیان، از سرزمین نینوا تا همه‌ی پهنه‌ی گیتی و تا عرش اعظم، در گوش جهانیان طنین‌انداز شده‌است. کاری که عباس علمدار برای تشنگان خیمه‌ها کرد، تبدیل به نماد فتوت و جوانمردی و معرفت و شجاعت و مردانگی، در تمامی اعصار و قرون گردیده است. نام زینب(س)، به‌عنوان پیام‌آور قهرمان کربلا و شیرزن تاریخ در صحیفه‌ی ایام ثبت شده است. هفتاد و دو تن از یاران پاکباخته‌ی پسر پیامبر(ص) همچون هفتاد و ستاره‌ی پرفروغ بر آسمان دل‌ها می‌درخشند و نامشان برای همیشه جاودانه گشته‌است. اباعبدالله(ع) با خدایش معامله‌ای کرد که هیچ‌کس را یارای چنان معامله‌ای نبوده است تا جایی که فرزندان و خاندانش و حتی طفل شیرخوارش را تقدیم راه حق و فضیلت نمود. این است رمز ماندگاری قیام کربلا، و این است راز جوشش خونی که پس از قرن‌ها هنوز همچنان تازه و گرم وجوشان است.
تاسوعا و عاشورای حسینی، حقاً وانصافاً، سند هویت ملت ایران و، بزرگ‌ترین مناسبت فرهنگی مردم ولایتمدار ایران اسلامی است. تاسوعا و عاشورای حسینی، همان یوم‌الله تاریخی‌ای است که در آن، ملت ایران، کمر طاغوت زمان را شکستند و انقلاب اسلامی خویش را به ثمر رساندند و اکنون نیز این ملت به یمن تمسک به خط سرخ و خونین عاشورائیان، تحت لوای نظام مقدس جمهوری اسلامی و گوش به فرمان مقام عظمای ولایت، راه روشن خود را در صراط مستقیم تا رسیدن به اهداف مقدس خویش ادامه می‌دهد.
سازمان اوقاف و امور خیریه فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و شهادت حضرت ابی‌عبدالله الحسین (علیه‌السلام) و یاران و خاندان سرفرازش را به عموم ملت ایران و همه آزادگان و شیفتگان حق و فضیلت و عدالت در ایران اسلامی و سراسر جهان تسلیت می‌گوید.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار