• امروز یک شنبه ششم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

1600عضو هیئت‌امنای مساجد در سمنان ساماندهی شدند

1600عضو هیئت‌امنای مساجد در سمنان ساماندهی شدند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به ساماندهی بیش از یک هزار و ۶۰۰ هیئت‌امنای مساجد در این استان، تشکیل کانون‌های خیریه در مساجد استان سمنان را خواستار شد.

 چهارشنبه 30 مرداد 1398   626  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام و المسلمین اسماعیل تدینی در نشست هم‌اندیشی شورای عالی مساجد در سمنان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین رویکردهای اوقاف ترویج فرهنگ دینی و مذهبی، پرداختن به برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و مواردی از این دست با محوریت مساجد و بقاع متبرکه در سطح استان است.
وی با بیان اینکه مسجد پویا و فعال می‌تواند در اقشار مختلف مردم با اجرای برنامه‌های متنوع و جذاب اثرگذار باشد افزود: باید از ظرفیت جوانان در اجرای برنامه‌ها استفاده شود و در جذب و ترغیب این قشر اقدامات و تدابیر خاصی اتخاذ شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به ارکان مساجد نظیر امامان جماعت، هیئت‌امنا و ... گفت: در مساجد استان سمنان یک هزار و 600 هیئت‌امنا ساماندهی شده‌اند.
حجت‌الاسلام تدینی گفت: هیئت‌امنا به‌عنوان خادمان هر مسجد هستند که ساماندهی این گروه در دستور کار اوقاف و امور خیریه قرار دارد.
وی به مهم‌ترین وظایف هیئت‌امنا در مساجد اشاره کرد و ازجمله آن را توجه به برگزاری و اجرای مطلوب و باکیفیت برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و اجتماعی برشمرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تأکید کرد: باید اجرای برنامه‌ها در حوزه‌های مختلف به جوانان سپرده شود.
حجت‌الاسلام تدینی گفت: در مساجد توأم با پرداختن به مسائل معنوی و عبادی باید به امور مردم و مشکلات آنان نیز رسیدگی شود که در مساجد با ایجاد کانون‌های خیریه می‌توان برای رفع و حل‌وفصل مشکلات مردم هر محله تلاش ویژه‌ای و مثمر ثمری انجام داد.
وی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مساجد کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی است که با جذب جوانان و مشارکت آنها در برنامه‌های مختلف می‌توان گام‌های مهمی در این راستا برداشت.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار