• امروز دوشنبه بیست و پنجم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

1600عضو هیئت‌امنای مساجد در سمنان ساماندهی شدند

1600عضو هیئت‌امنای مساجد در سمنان ساماندهی شدند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به ساماندهی بیش از یک هزار و ۶۰۰ هیئت‌امنای مساجد در این استان، تشکیل کانون‌های خیریه در مساجد استان سمنان را خواستار شد.

 چهارشنبه 30 مرداد 1398   605  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام و المسلمین اسماعیل تدینی در نشست هم‌اندیشی شورای عالی مساجد در سمنان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین رویکردهای اوقاف ترویج فرهنگ دینی و مذهبی، پرداختن به برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و مواردی از این دست با محوریت مساجد و بقاع متبرکه در سطح استان است.
وی با بیان اینکه مسجد پویا و فعال می‌تواند در اقشار مختلف مردم با اجرای برنامه‌های متنوع و جذاب اثرگذار باشد افزود: باید از ظرفیت جوانان در اجرای برنامه‌ها استفاده شود و در جذب و ترغیب این قشر اقدامات و تدابیر خاصی اتخاذ شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به ارکان مساجد نظیر امامان جماعت، هیئت‌امنا و ... گفت: در مساجد استان سمنان یک هزار و 600 هیئت‌امنا ساماندهی شده‌اند.
حجت‌الاسلام تدینی گفت: هیئت‌امنا به‌عنوان خادمان هر مسجد هستند که ساماندهی این گروه در دستور کار اوقاف و امور خیریه قرار دارد.
وی به مهم‌ترین وظایف هیئت‌امنا در مساجد اشاره کرد و ازجمله آن را توجه به برگزاری و اجرای مطلوب و باکیفیت برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و اجتماعی برشمرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تأکید کرد: باید اجرای برنامه‌ها در حوزه‌های مختلف به جوانان سپرده شود.
حجت‌الاسلام تدینی گفت: در مساجد توأم با پرداختن به مسائل معنوی و عبادی باید به امور مردم و مشکلات آنان نیز رسیدگی شود که در مساجد با ایجاد کانون‌های خیریه می‌توان برای رفع و حل‌وفصل مشکلات مردم هر محله تلاش ویژه‌ای و مثمر ثمری انجام داد.
وی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مساجد کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی است که با جذب جوانان و مشارکت آنها در برنامه‌های مختلف می‌توان گام‌های مهمی در این راستا برداشت.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار