• امروز یک شنبه بیست و چهارم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

نخستین نیروگاه بادی وقفی کشور در سمنان احداث می‌شود

نخستین نیروگاه بادی وقفی کشور در سمنان احداث می‌شود

معاون بهره‌برداری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: نخستین نیروگاه بادی وقفی تولید برق کشور با روش دانش‌بنیان در امامزاده محمد(ع) شهر بسطام در استان سمنان افتتاح می‌شود.

 شنبه 26 مرداد 1398   239  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، ابراهیم رستمیان اظهار کرد: نخستین نیروگاه موقوفه‌ بادی تولید برق کشور با روش دانش‌بنیان با توان۲۰ کیلو وات برق به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح با سرمایه‌گذاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان و با همکاری دانشگاه علم و صنعتی شاهرود و تایید پارک علم و فناوری اجرا می‌شود.
وی اضافه کرد: هزینه گام نخست بهره‌برداری از نیروگاه بادی برق بسطام، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است، این نیروگاه با ظرفیت تولید ۲۰ کیلو وات برق از انرژی باد و در ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع در منطقه امامزاده محمد(ع) سراوین قطری روستای ابر شهر بسطام احداث شده است.
معاون بهره‌برداری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بیان کرد: این نیروگاه بادی با بهره گیری از جدیدترین فناوری روز دنیا ساخته شده و هزینه اجرای این طرح یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است، این نیروگاه بادی دارای چهار توربین پنج کیلوواتی است که برای اولین بار در کشور به روش دانش بنیان در موقوفات ایجاد می شود.
از مزایای احداث این نیروگاه بادی می‌توان به کاهش گازهای گلخانه‌ای و جلوگیری از آلودگی هوا اشاره کرد.
استان سمنان پنج هزار و ۳۸۴ موقوفه شامل چهار هزار و ۴۱۶ مورد متصرفی و ۹۶۳ موقوفه غیرمتصرفی دارد.
بسطام نام شهری در شهرستان شاهرود در شرق استان سمنان است. این شهر در ۶ کیلومتری شمال شرقی شاهرود قرار دارد و بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، جمعیت آن برابر با هشت هزار و ۶۰۹ نفر است.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار