• امروز دوشنبه بیست و پنجم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

ایجاد موقوفات جدید بسترساز اشتغالزایی در جامعه است

ایجاد موقوفات جدید بسترساز اشتغالزایی در جامعه است

مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: ایجاد موقوفات جدید بسترساز اشتغالزایی در جامعه است.

 چهارشنبه 23 مرداد 1398   159  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان ، حجت‌الاسلام و المسلمین شوذب شیری در آئین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان که در آستان مقدس امامزاده یحیی (ع) سمنان برگزار شد اظهار داشت: یک‌میلیون و 700 هزار رقبه وقفی در کشور وجود دارد.
وی به سیاست‌های اوقاف در مورد رقبات اشاره کرد و افزود: شفاف‌سازی در این حوزه در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه ایجاد شفافیت در مورد رقبات موجود زمینه جذب موقوفات جدید را فراهم خواهد کرد اظهار داشت: مردم باید از موضوعی که موقوفات صرف آن می‌شود به‌طور کامل و واضح اطلاع داشته باشند.
شیری گفت: در جریان گذاشتن مردم از اقدامات و فعالیت‌های اوقاف در حوزه‌های مختلف جلب اعتماد عمومی را افزایش خواهد داد و قطعاً در انجام کارهای خیرخواهانه دیگر نیز اثرگذار خواهد بود.
وی با تأکید بر ترویج فرهنگ وقف در جامعه اظهار داشت: یکی دیگر از ثمرات اطلاع‌رسانی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده از سوی اوقاف و امور خیریه قطعاً ترویج فرهنگ وقف است.
مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور عمران و آبادانی موقوفات را ازجمله اهداف این سازمان برشمرد و گفت: در این راستا طرح‌های اشتغال‌زایی در اولویت قرار دارند.
شیری بیان داشت: کاربردی کردن موقوفات جدید در دستور کار سازمان اوقاف قرار دارد و قطعاً جذب موقوفات جدید می‌تواند بسترساز ایجاد اشتغال در جامعه باشد.
به گزارش تسنیم، در این مراسم حجت‌الاسلام عباس تدینی به‌عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان معرفی شد و از تلاش و زحمات چندین ساله عبدالله واحدی تقدیر شد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار