• امروز دوشنبه بیست و پنجم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

فلسفه وقف رفع مشکلات مادی و معنوی مردم است

فلسفه وقف رفع مشکلات مادی و معنوی مردم است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان:گفت: فلسفه وقف رفع مشکلات مادی و معنوی مردم است.

 چهارشنبه 23 مرداد 1398   589  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل تدینی، در آیین تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در شبستان اعظم امامزاده یحیی(ع) سمنان، اظهار داشت: پست ها و مقام و منصب ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امانتی در دست مسئولان هستند.
مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان، با بیان اینکه مبادا به گونه ای عمل کنیم که فردای قیامت شرمنده خون شهیدان انقلاب اسلامی شویم، تصریح کرد: خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توفیق بزرگی است.
وی از حسن اعتماد، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، در انتصاب خود در مسئولیت جدید تقدیر کرد.
حجت الاسلام تدینی، با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه یک سازمان برنامه محور است، خاطرنشان کرد: اولین موضوعی که می بایست دنبال آن باشیم ترویج و تبلیغ سنت حسنه وقف به منظور ایجاد موقوفاتی بر اساس نیاز روز جامعه است که ضروری است اصحاب رسانه و مطبوعات و هنرمندان برای تبلیغ این سنت حسنه ما را یاری کنند.
وی افزود: حفظ و حراست از موقوفات مسئله ای جدی و خط قرمز ماست و هیچ گونه مصالحه و سهل انگاری در این مسئله قابل قبول نیست.
مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان، با بیان اینکه مردم توقعشان از سازمان اوقاف و امور خیریه، امانت داری است، افزود: فلسفه وقف رفع مشکلات مادی و معنوی مردم است و اجرای امینانه نیات واقفین مد نظر ماست و اگر شفاف سازی و اطلاع رسانی درست صورت گیرد، مردم خواهند دید که وقف چه خدمات گسترده ای را در زندگی آنان دارد.
وی تصریح کرد: یکی از برنامه های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بازنگری هیئت امناء بقاع متبرکه است و افراد فعال، جهادی، انقلابی و دلسوز در این عرصه باقی خواهند ماند.
حجت الاسلام تدینی با اشاره به رسالت اوقاف در حوزه امور قرآنی، افزود: توفیق ما خادم قرآن بودن است و در مسابقات قرآنی و... از ظرفیت جامعه قرآنی استان استفاده می شود و در تلاش هستیم وقف قرآنی افزایش یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار