• امروز یک شنبه ششم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

جشن عید غدیر در 33 بقعه متبرکه سمنان برگزار می‌شود

جشن عید غدیر در 33 بقعه متبرکه سمنان برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: جشن عید سعید غدیر خم در 33 بقعه متبرکه این استان برگزار می‌شود.

 یک شنبه 27 مرداد 1398   277  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله عرفانی با اشاره به اینکه از 20 تا 29 مردادماه دهه ولایت نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: به همین مناسبت، برنامه‌های متنوعی همانند سال‌های گذشته در بقاع متبرکه و اماکن مذهبی استان سمنان اجرا می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان ادامه داد: فضاسازی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی درباره اهمیت دهه ولایت، واقعه غدیر خم و ولایت امام علی (ع) انجام می‌شود.
وی با اشاره به برنامه‌های دهه ولایت از برگزاری دعای عرفه در 12 بقعه متبرکه استان سمنان خبر داد و اضافه کرد: سخنرانی و مداحی همانند سال‌های قبل از برنامه‌های این مراسم معنوی بوده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان به برپایی جشن میلاد امام هادی (ع) و قرائت زیارت جامعه کبیره در روز شنبه 26 مردادماه اشاره کرد و افزود: از مردم می‌خواهیم در این مراسم حضور پررنگ داشته باشند.
عرفانی حرکت کاروان جشن و سرور غدیریه در بقاع متبرکه شاخص شهرستان‌ها را ازجمله برنامه‌های دهه ولایت دانست و تصریح کرد: این اقدام با همکاری مردم و ارادتمندان به اهل‌بیت (ع) انجام می‌شود.
وی برپایی مراسم باشکوه جشن عید غدیر خم را برنامه شاخص دهه ولایت دانست و بیان کرد: این جشن شب عید و روز عید غدیر در بیش از 33 بقعه متبرکه استان سمنان برپا می‌شود.
برگزاری همایش بانوان ولایی در بقاع متبرکه سمنان
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان از برگزاری همایش بانوان ولایی در عصر روز عید غدیر در روز 29 مردادماه خبر داد و افزود: این مراسم در بقاع متبرکه شاخص شهرستان‌ها با حضور بانوان ولایی برگزار می‌شود.
عرفانی برگزاری آیین غبارروبی بقاع متبرکه را به‌عنوان یکی دیگر از برنامه‌های این دهه دانست و عنوان کرد: در برخی از این بقاع متبرکه، آیین غبارروبی به شکل نمادین با حضور مسؤولان و خیران برگزار می‌شود و برپایی خیمه‌های معرفت و مشاوره و حضور مبلغان در این دهه از دیگر برنامه‌ها است.
وی با بیان اینکه نماز عید قربان در اماکن مذهبی استان سمنان اقامه می‌شود، تصریح کرد: از کسانی که به مذهب تشیع گرویدند، در استان سمنان تجلیل می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان با تأکید بر اینکه یکی از نیات در حوزه اوقاف، قربانی کردن است، اظهار کرد: در این استان به شکل رسمی موقوفه‌ای به این نام نداریم؛ اما عید قربان و این دهه فرصت خوبی برای خیران برای ایجاد این موقوفات است و یا به شکل مشارکتی در این شرایط بد اقتصادی این کار را انجام دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار