• امروز دوشنبه بیست و پنجم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

جشن عید غدیر در 33 بقعه متبرکه سمنان برگزار می‌شود

جشن عید غدیر در 33 بقعه متبرکه سمنان برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: جشن عید سعید غدیر خم در 33 بقعه متبرکه این استان برگزار می‌شود.

 یک شنبه 27 مرداد 1398   262  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله عرفانی با اشاره به اینکه از 20 تا 29 مردادماه دهه ولایت نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: به همین مناسبت، برنامه‌های متنوعی همانند سال‌های گذشته در بقاع متبرکه و اماکن مذهبی استان سمنان اجرا می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان ادامه داد: فضاسازی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی درباره اهمیت دهه ولایت، واقعه غدیر خم و ولایت امام علی (ع) انجام می‌شود.
وی با اشاره به برنامه‌های دهه ولایت از برگزاری دعای عرفه در 12 بقعه متبرکه استان سمنان خبر داد و اضافه کرد: سخنرانی و مداحی همانند سال‌های قبل از برنامه‌های این مراسم معنوی بوده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان به برپایی جشن میلاد امام هادی (ع) و قرائت زیارت جامعه کبیره در روز شنبه 26 مردادماه اشاره کرد و افزود: از مردم می‌خواهیم در این مراسم حضور پررنگ داشته باشند.
عرفانی حرکت کاروان جشن و سرور غدیریه در بقاع متبرکه شاخص شهرستان‌ها را ازجمله برنامه‌های دهه ولایت دانست و تصریح کرد: این اقدام با همکاری مردم و ارادتمندان به اهل‌بیت (ع) انجام می‌شود.
وی برپایی مراسم باشکوه جشن عید غدیر خم را برنامه شاخص دهه ولایت دانست و بیان کرد: این جشن شب عید و روز عید غدیر در بیش از 33 بقعه متبرکه استان سمنان برپا می‌شود.
برگزاری همایش بانوان ولایی در بقاع متبرکه سمنان
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان از برگزاری همایش بانوان ولایی در عصر روز عید غدیر در روز 29 مردادماه خبر داد و افزود: این مراسم در بقاع متبرکه شاخص شهرستان‌ها با حضور بانوان ولایی برگزار می‌شود.
عرفانی برگزاری آیین غبارروبی بقاع متبرکه را به‌عنوان یکی دیگر از برنامه‌های این دهه دانست و عنوان کرد: در برخی از این بقاع متبرکه، آیین غبارروبی به شکل نمادین با حضور مسؤولان و خیران برگزار می‌شود و برپایی خیمه‌های معرفت و مشاوره و حضور مبلغان در این دهه از دیگر برنامه‌ها است.
وی با بیان اینکه نماز عید قربان در اماکن مذهبی استان سمنان اقامه می‌شود، تصریح کرد: از کسانی که به مذهب تشیع گرویدند، در استان سمنان تجلیل می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان با تأکید بر اینکه یکی از نیات در حوزه اوقاف، قربانی کردن است، اظهار کرد: در این استان به شکل رسمی موقوفه‌ای به این نام نداریم؛ اما عید قربان و این دهه فرصت خوبی برای خیران برای ایجاد این موقوفات است و یا به شکل مشارکتی در این شرایط بد اقتصادی این کار را انجام دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار