• امروز دوشنبه ششم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

رویکردهای وقف در سمنان به‌روزرسانی می‌شود

رویکردهای وقف در سمنان به‌روزرسانی می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با بیان اینکه رویکردهای وقف در سمنان به‌روزرسانی می‌شود، از ثبت 700 نوع نیت وقف در سمنان خبر داد.

 سه شنبه 7 اسفند 1397   100  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام عبدالله واحدی با اشاره به ضرورت پاسخگویی به نیازهای جامعه از طریق سنت حسنه وقف اظهار داشت: به‌منظور تغییر نیات مردم و جهت‌دهی آنان به سمت وقف‌های آموزشی، درمانی و بهداشتی تفاهم‌نامه‌‌هایی منعقد شده است تا نیات مردم به‌روزرسانی شود و در جهت رفع نیازهای جامعه سوق یابد.
وی با اشاره به قدمت دیرینه وقف در استان سمنان و پیشگامی مردم این استان در بحث وقف اظهار داشت: موقوفه‌ای در شهرستان دامغان وجود دارد که قدمت آن به سال 700 هجری برمی‌گردد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از دسته‌بندی 780 نیت وقف در کشور خبر داد و اظهار داشت: 700 نیت وقف در استان سمنان دسته‌بندی شده است.
واحدی بیان کرد: سال گذشته با اعتبار یک میلیارد و 100 میلیون تومان از محل درآمد موقوفات نسبت به اجرای نیات واقفان اقدام شد.
وی ترویج فرهنگ وقف در جامعه را مورد تأکید قرارداد و افزود: خیران کشور و استان سمنان کم نیستند و اگر سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه وقف باشد، ابدی و ماندگار است؛ نقش رسانه‌ها در ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه بسیار زیاد است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با بیان اینکه مشکلات اقتصادی تأثیری در شمار موقوفات استان سمنان نسبت به سنوات گذشته نداشته، اضافه کرد: علی‌رغم نابه‌سامانی‌ها و وضع اقتصادی فعلی روال وقف همانند سال‌های گذشته است.
واحدی همچنین به موفقیت استان سمنان در طرح حافظان قرآن کریم اشاره و خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این طرح مقرر شد تا طی چهار سال، هشت هزار حافظ قرآن کریم تربیت شوند.
وی تصریح کرد: طی پنج سال، 12 هزار و 500 نفر در قسمت حفظ یک جزء تا حفظ کل قرآن کریم در استان سمنان نام‌نویسی کردند.
.
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت 25 مبلغ و روحانی بومی و مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان، بیان کرد: این افراد برای ترویج و تبلیغ معارف دینی و سبک زندگی فاطمی از سوی این اداره کل در امامزادگان حضور یافته و سخنرانی می کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: پاسخگویی به شبهات دینی، مشاوره و برگزاری نماز جماعت از دیگر وظایف مبلغان و روحانیان مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان است.
حضرت فاطمه(س) در سال پنجم پس از بعثت و در روز 20 جمادی الثانی در مکه به دنیا آمد و در تقویم جمهوری اسلامی ایران این روز را گرامیداشت روز زن نیز نامیده اند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار