• امروز پنج شنبه یکم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

رویکردهای وقف در سمنان به‌روزرسانی می‌شود

رویکردهای وقف در سمنان به‌روزرسانی می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با بیان اینکه رویکردهای وقف در سمنان به‌روزرسانی می‌شود، از ثبت 700 نوع نیت وقف در سمنان خبر داد.

 سه شنبه 7 اسفند 1397   83  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام عبدالله واحدی با اشاره به ضرورت پاسخگویی به نیازهای جامعه از طریق سنت حسنه وقف اظهار داشت: به‌منظور تغییر نیات مردم و جهت‌دهی آنان به سمت وقف‌های آموزشی، درمانی و بهداشتی تفاهم‌نامه‌‌هایی منعقد شده است تا نیات مردم به‌روزرسانی شود و در جهت رفع نیازهای جامعه سوق یابد.
وی با اشاره به قدمت دیرینه وقف در استان سمنان و پیشگامی مردم این استان در بحث وقف اظهار داشت: موقوفه‌ای در شهرستان دامغان وجود دارد که قدمت آن به سال 700 هجری برمی‌گردد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از دسته‌بندی 780 نیت وقف در کشور خبر داد و اظهار داشت: 700 نیت وقف در استان سمنان دسته‌بندی شده است.
واحدی بیان کرد: سال گذشته با اعتبار یک میلیارد و 100 میلیون تومان از محل درآمد موقوفات نسبت به اجرای نیات واقفان اقدام شد.
وی ترویج فرهنگ وقف در جامعه را مورد تأکید قرارداد و افزود: خیران کشور و استان سمنان کم نیستند و اگر سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه وقف باشد، ابدی و ماندگار است؛ نقش رسانه‌ها در ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه بسیار زیاد است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با بیان اینکه مشکلات اقتصادی تأثیری در شمار موقوفات استان سمنان نسبت به سنوات گذشته نداشته، اضافه کرد: علی‌رغم نابه‌سامانی‌ها و وضع اقتصادی فعلی روال وقف همانند سال‌های گذشته است.
واحدی همچنین به موفقیت استان سمنان در طرح حافظان قرآن کریم اشاره و خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این طرح مقرر شد تا طی چهار سال، هشت هزار حافظ قرآن کریم تربیت شوند.
وی تصریح کرد: طی پنج سال، 12 هزار و 500 نفر در قسمت حفظ یک جزء تا حفظ کل قرآن کریم در استان سمنان نام‌نویسی کردند.
.
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت 25 مبلغ و روحانی بومی و مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان، بیان کرد: این افراد برای ترویج و تبلیغ معارف دینی و سبک زندگی فاطمی از سوی این اداره کل در امامزادگان حضور یافته و سخنرانی می کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: پاسخگویی به شبهات دینی، مشاوره و برگزاری نماز جماعت از دیگر وظایف مبلغان و روحانیان مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان است.
حضرت فاطمه(س) در سال پنجم پس از بعثت و در روز 20 جمادی الثانی در مکه به دنیا آمد و در تقویم جمهوری اسلامی ایران این روز را گرامیداشت روز زن نیز نامیده اند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار