• امروز دوشنبه ششم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

کلنگ آِغاز عملیات توسعه امامزادگان جعفر و محمد(ع) دامغان به زمین خورد

کلنگ آِغاز عملیات توسعه امامزادگان جعفر و محمد(ع) دامغان به زمین خورد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از کلنگ زنی آغاز عملیات عمرانی طرح توسعه حرم امامزادگان جعفر و محمد(ع) دامغان توسط استاندار سمنان خبر داد.

 چهارشنبه 24 بهمن 1397   109  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین عبداله واحدی در حاشیه مراسم کلنگ زنی طرح توسعه امامزادگان جعفر و محمد(ع) که با حضور استاندار محترم، مدیران استانی و شهرستانی دستگاههای اجرایی، هیات امنای بقاع متبرکه و تنی چند از خانواده معظم شهدا برگزار شد، اظهار کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه همواره به عنوان پناهگاهی امن در کشور اسلامی ما مورد رجوع مومنین در شرایط مختلف بوده و طی سالهای اخیر با توسعه و گسترش برنامه های فرهنگی در این اماکن تلاش شده تا بر اساس منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به قطب فرهنگی جامعه تبدیل شوند.
وی با اشاره به اینکه طرح توسعه این امامزادگان با هدف فراهم آوردن زمینه ارائه خدمات بهتر فرهنگی و رفاهی به زائران تهیه شده است، افزود: این طرح در زمینی به مساحت ۱۴۵۰ متر مربع و در دو طبقه با ۳۳۵۰ متر مربع زیربنا احداث خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: یک طبقه از بنای پیش بینی شده در طرح توسعه امامزادگان جعفر و محمد(ع) دامغان در طبقه زیر زمین و یک طبقه در همکف شامل فضاهای مذهبی و فرهنگی، واحدهای تجاری و رستوران، فضاهای خدماتی و سرویس بهداشتی را شامل میشود.
وی با اشاره به برآورد اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل پروژه عنوان کرد: جهت تکمیل و بهره برداری از پروژه طبق برآورد صورت گرفته حدود ۷۶ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که از محل درآمدهای بقعه و کمکهای خیرین، تسهیلات سازمان اوقاف و امور خیریه و اعتبارات دولتی تامین می شود.
واحدی خاطر نشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه، هیات امنا و مسئولان شهرستان تا کنون بخشی از این اعتبار تامین شده و در صورت تامین اعتبار مورد نیاز، پیش بینی میشود ظرف مدت سه سال این پروژه به بهره برداری برسد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار