• امروز سه شنبه بیست و یکم آبان 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

کمک به آزادی زندانیان 2

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

همایش سراسری رهروان یاس نبوی برگزارمی شود

همایش سراسری رهروان یاس نبوی برگزارمی شود

حجت الاسلام واحدی، از اجرای مراسمی ویژه در شب شهادت حضرت فاطمه(سلام الله علیها) در بقاع استان سمنان خبر داد و گفت: همایش سراسر تحت عنوان رهروان یاس نبوی ویژه بانوان در عصر سالروز شهادت حضرت فاطمه (سلام الله علیها) برگزار می‌شود.

 پنج شنبه 18 بهمن 1397   117  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، «حجت‌الاسلام عبدالله واحدی» در نشست خبری با اشاره به اختصاص موقوفات در تاریخ انقلاب اسلامی و بابیان اینکه امروز پنج هزار و ۴۰۰ موقوفه در استان سمنان وجود دارد، گفت: در دوران قبل از انقلاب اسلامی تعداد کل موقوفات استان ۹۲۵ فقره بوده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی ۱۲۶ مورد شناسایی موقعیت‌های سرمایه‌گذاری در موقوفات صورت گرفته است و همچنین دو هزار و ۹۹۸ موقوفه جدید در دوران حیات بابرکت انقلاب اسلامی در استان ایجادشده است.
واحدی با بیان اینکه اماکن مذهبی، مساجد، حسینیه‌ها، فاطمیه‌ها و مهدیه‌ها نیز در طول تاریخ انقلاب اسلامی از رشد بالایی برخوردار شده‌اند، تصریح کرد: این اماکن مذهبی از ۷۳۶ مورد در سال ۵۵ به یک هزار و ۱۴۲ مورد در سال ۹۷ افزایش یافته است.
وی با اشاره به اجرای برنامه فجر فاطمی در این ایام، تأکید کرد: این طرح از ۱۷ بهمن‌ماه آغاز و تا ۲۱ بهمن‌ماه ادامه دارد و طی این ایام ۵۵ برنامه در سطح استان اجرا می‌شود که بقاع شاخص استان از آن‌ها میزبانی می‌کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بابیان اینکه ۳۱ مبلغ برای طرح فجر فاطمی از سوی اوقاف استان سمنان اعزام می‌شوند، افزود: ۱۸ مبلغ از این تعداد غیربومی و اعزامی از قم و مابقی بومی استان سمنان هستند.
وی راه‌اندازی خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه استان را یکی از برنامه‌های جانبی طرح فجر فاطمی دانست و تأکید کرد: به مناسبت بزرگداشت ایام فاطمیه، مراسم «فجر فاطمی» در قالب سوگواره «یاس نبوی» در سمنان برگزار می‌شود.
واحدی با اشاره به برنامه‌های اداره کل اوقاف در دهه فجر بیان داشت: یکی دیگر از برنامه‌ها بهره برداری و آغاز عملیات عمرانی و سرمایه گذاری در ۴۰ پروژه استان سمنان با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان از دهه فجر امسال تا بهمن ماه سال ۹۸ است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در پایان با اشاره به آغاز عملیات عمرانی توربین بادی در استان سمنان اظهار داشت: یکی از پروژه‌ها که به صورت پایلوت در کشور اجرا می‌شود آغاز عملیات عمرانی توربین بادی با روش‌های نوین است که برای اولین بار در کشور در استان سمنان با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال اجرا می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار