• امروز دوشنبه چهارم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

کمک به آزادی زندانیان

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

انجمن یاوران وقف و حوزه‌های علمیه استان سمنان راه‌اندازی می‌شود

انجمن یاوران وقف و حوزه‌های علمیه استان سمنان راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: به‌منظور ایجاد موقوفات جدید با نیات مرتبط با حوزه، انجمن یاوران وقف و حوزه‌های علمیه استان سمنان راه‌اندازی می‌شود.

 سه شنبه 9 بهمن 1397   215  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله واحدی در نشست با مدیر حوزه‌های علمیه برادران و نمایندگان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور که به‌منظور پیگیری موقوفات حوزه‌های علمیه برگزار شد اظهار کرد: موقوفات همواره به‌عنوان پشتوانه اصلی جهت مدیریت و گذران امورات حوزه‌های علمیه محسوب می‌شده است.
وی افزود: از گذشته‌ تا امروز واقفان زیادی در سطح کشور و استان سمنان موقوفاتی را با نیات مرتبط با حوزه‌های علمیه ایجاد کرده‌اند تا طلبه‌ها بدون دغدغه‌های رفاهی و معیشتی مشغول تحصیل باشند و به تحصیل علوم دینی بپردازند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان عنوان کرد: متأسفانه در اثر گذر زمان از بیشتر این موقوفات صرفاً بهره‌برداری شده و هیچ‌گونه مرمت و بهسازی صورت نگرفته است و باید نسبت به رفع مشکلات و موانع برخی از موقوفات حوزه اقدام نماییم.
وی در ادامه افزود: از دیگر اقدامات در دستور کار شناسایی سرمایه‌گذاران مجرب جهت سرمایه‌گذاری در برخی از موقوفات مستعد سرمایه‌گذاری به‌منظور افزایش شاخص بهره‌وری این موقوفات است.
وی در پایان بابیان اینکه مقررشده کمیته استانی رفع مشکلات حوزه‌های علمیه تشکیل شود ابراز امیدواری کرد توفیقات چشم‌گیری با تشکیل این کمیته و پیگیری‌هایی که صورت خواهد گرفت، در این بخش حاصل شود.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر