• امروز دوشنبه چهارم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

کمک به آزادی زندانیان

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

ستاد حفظ قرآن کریم دامغان افتتاح شد

ستاد حفظ قرآن کریم دامغان افتتاح شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: ستاد حفظ قرآن کریم دامغان با حضور معاون سازمان اوقاف و امور خیریه به بهره‌برداری رسید.

 پنج شنبه 4 بهمن 1397   108  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله واحدی، ضمن اشاره به سفر یک‌روزه معاون فرهنگی، اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به استان سمنان، تأکید کرد: حجت‌الاسلام غلامرضا عادل در جریان این سفر ستاد حفظ قرآن کریم دامغان را افتتاح کرد .
وی همچنین گفت: این ستاد مسئولیت افرادی را که مبادرت به حفظ قرآن کریم دارند بر عهده دارد که پس از ثبت‌نام، زیر نظر اساتید مجرب قرآنی به کار حفظ قرآن در این ستاد می‌پردازند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بابیان اینکه دامغان دارای سه هزار و ۸۰۰ حافظ قرآن کریم است، اظهار داشت: با توجه به طرح تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم، حافظان دامغانی نیز در بخش‌های نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان در طرح های قرآنی مختلف حضور دارند.
واحدی از آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه آستان مقدس امامزادگان عبدالعلی و عبدالمعالی (ع) نیز خبر داد و تأکید کرد: این طرح در زمینی به مساحت یک هزار مترمربع و بااعتبار یک میلیارد تومان از محل درآمد حاصله امامزادگان و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور کلنگ زنی شد.
وی درباره دیگر برنامه های این سفر، توضیح داد: معاون فرهنگی اوقاف کشور در همایش هیئت‌امنای بقاع متبرکه استان سمنان به میزبانی حسینیه اعظم معصوم زاده دامغان سخنرانی می‌کند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در خاتمه بابیان اینکه دامغان دارای یک هزار و ۸۰ موقوفه، ۳۸ امامزاده و ۴۰۰ مسجد و حسینیه است، تأکید داشت: در استان پنج هزار و ۴۰۵ موقوفه متصرفی و غیر متصرفی وجود دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر