• امروز جمعه بیست و دوم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

رسالت بسیج دفاع از اسلام و جمهوری اسلامی است

رسالت بسیج دفاع از اسلام و جمهوری اسلامی است

سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در همایش بسیجیان سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: رسالت بسیج دفاع از اسلام و جمهوری اسلامی است.

 سه شنبه 6 آذر 1397   1108  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، سردار جلالی خاطرنشان کرد: مبتکر بسیج امام راحل (ره)بود و در طول دفاع مقدس شاهد رشد و شکوفایی بسیج بودیم که تا امروز هم ادامه دارد.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل افزود:ولایت محوری و دشمن‌شناسی ۲ رویکرد اساسی فرهنگ بسیجی است، بنابراین بسیج باید استراتژی‌های دشمن را بشناسد و بداند که امروز تهدیدها علیه انقلاب، تغییر ماهیت داده است.
وی با اشاره به اینکه ما امروز تهدیدجنگی نداریم، گفت: دشمن تلاش می‌کند تا از تهدید به جنگ برای ایجاد دودستگی درجامعه و مسئولین استفاده کند و ما امروز جزو ۷ کشوری هستیم که آمریکا اعلام کرده توان انجام عملیات نظامی علیه آن‌ها را ندارد.
سردار جلالی تولید مفاهیمی از طریق رسانه‌هاو از سوی دشمن برای اثرگذاری بر باورهای مخاطب و جامعه ایران را تهدید و چالش اصلی امروز دانست و بیان داشت: تبلیغات کمبود مواد غذایی در کشور و تشویق به انبار کردن مواد غذایی توسط مردم برای ایجاد کمبود مصنوعی و التهاب اقتصادی در جامعه و القای تبدیل ریال به طلا و ارز به‌منظور اخلال در نظام اقتصادی کشور ازجمله این‌هاست.
وی تأکید کرد: دشمن در یک عملیات روانی سیاسی تلاش می‌کند، آمریکا را یک ابرقدرت بلامنازع و افول ناپذیر معرفی کرده و مقاومت ملت‌های مسلمان را از طریق القای یاس و ناامیدی بشکند ولی جمهوری اسلامی توانست آمریکا را در عراق و سوریه شکست دهد، درحالی‌که روسیه از اواسط کار وارد درگیری با داعش شد و جمهوری اسلامی با سازماندهی بسیج مردمی در عراق و سوریه توانست جلوی دشمن تکفیری را بگیرد.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل بااشاره به جنگ اقتصادی دشمن در بستر رسانه و فرهنگ، اظهار داشت: دشمن تلاش می‌کندبا افزایش توقعات اقتصادی در جامعه، شرایطی را به وجود آورد که دولت نتواند،نیازهای اقتصادی مردم را برآورده ساخته و ایجاد نامیدی کند.
وی در پایان به سه دسته وظیفه درشرایط کنونی تصریح کرد و گفت وظیفه اول بر عهده دولت است که باید اقتصاد کشور رابا توجه به تفویض اختیارات از سوی مقام معظم رهبری مصون کند دومین وظیفه که بر عهده دولت و ملت است حمایت از تولیدات داخلی است و سومین وظیفه که برعهده بسیج است بصیرت افزایی در خود بسیج و همچنین برای آحاد جامعه است.
وی وظیفه دیگر بسیج را مبارزه بااحتکار و فساد و معرفی مفسدان اقتصادی به دستگاه قضایی برشمرد .
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار