• امروز شنبه بیست و هفنم بهمن 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

12 امامزاده سمنان میزبان جشن میلاد پیامبر(ص) است

12 امامزاده سمنان میزبان جشن میلاد پیامبر(ص) است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: 12 امامزاده و بقاع متبرکه شاخص استان مهیای برگزاری جشن میلاد پیامبر(ص) و امام صادق(ع) است.

 یک شنبه 4 آذر 1397   219  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله واحدی گفت: ویژه برنامه های هفته وحدت همزمان با سراسر کشور در امام زادگان و بقاع متبرکه استان سمنان در حال برگزاری است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزود: بقعه متبرکه امامزادگان یحیی(ع) و علی بن جعفر(ع) در سمنان، علی اکبر(ع) شهرستان گرمسار و امامزاده قاسم(ع) مهدیشهر از جمله بقاع متبرکه ای است که میزبان جشن های ویژه هفته وحدت هستند.
وی اظهار داشت: برگزاری مراسم هایی از جمله مولودی، سخنرانی و برپایی ایستگاه‌ های صلواتی از جمله برنامه های هفته وحدت در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص استان سمنان است که در شب میلاد رسول اکرم(ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) این برنامه ها به صورت ویژه تر برگزار می شود.
واحدی بیان کرد: در برگزاری جشن های هفته وحدت دسته ها و هیات های مذهبی و برخی از نهاد های دولتی با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان همکاری داشته اند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بیان کرد: در این اماکن مذهبی با حضور روحانیان و مداحان اهل البیت(ع) برنامه های مختلفی از جمله تلاوت قرآن و زیارت نامه و مولودی خوانی پیش بینی شده است.
وی با اشاره به حضور مبلغان و روحانیان مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان، بیان کرد: این افراد برای ترویج و تبلیغ معارف دینی از سوی این اداره کل در امامزادگان حضور یافته و سخنرانی می کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: پاسخگویی به شبهات دینی، مشاوره و برگزاری نماز جماعت از دیگر وظایف مبلغان و روحانیان مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان است.
هفته وحدت از 12 ربیع الاول مصادف با 29 آبان آغاز شده و تا 17 ربیع الاول مصادف با چهارم آذر ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) ادامه دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار