• امروز جمعه ششم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

12 امامزاده سمنان میزبان جشن میلاد پیامبر(ص) است

12 امامزاده سمنان میزبان جشن میلاد پیامبر(ص) است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: 12 امامزاده و بقاع متبرکه شاخص استان مهیای برگزاری جشن میلاد پیامبر(ص) و امام صادق(ع) است.

 یک شنبه 4 آذر 1397   235  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله واحدی گفت: ویژه برنامه های هفته وحدت همزمان با سراسر کشور در امام زادگان و بقاع متبرکه استان سمنان در حال برگزاری است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزود: بقعه متبرکه امامزادگان یحیی(ع) و علی بن جعفر(ع) در سمنان، علی اکبر(ع) شهرستان گرمسار و امامزاده قاسم(ع) مهدیشهر از جمله بقاع متبرکه ای است که میزبان جشن های ویژه هفته وحدت هستند.
وی اظهار داشت: برگزاری مراسم هایی از جمله مولودی، سخنرانی و برپایی ایستگاه‌ های صلواتی از جمله برنامه های هفته وحدت در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص استان سمنان است که در شب میلاد رسول اکرم(ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) این برنامه ها به صورت ویژه تر برگزار می شود.
واحدی بیان کرد: در برگزاری جشن های هفته وحدت دسته ها و هیات های مذهبی و برخی از نهاد های دولتی با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان همکاری داشته اند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بیان کرد: در این اماکن مذهبی با حضور روحانیان و مداحان اهل البیت(ع) برنامه های مختلفی از جمله تلاوت قرآن و زیارت نامه و مولودی خوانی پیش بینی شده است.
وی با اشاره به حضور مبلغان و روحانیان مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان، بیان کرد: این افراد برای ترویج و تبلیغ معارف دینی از سوی این اداره کل در امامزادگان حضور یافته و سخنرانی می کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: پاسخگویی به شبهات دینی، مشاوره و برگزاری نماز جماعت از دیگر وظایف مبلغان و روحانیان مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان است.
هفته وحدت از 12 ربیع الاول مصادف با 29 آبان آغاز شده و تا 17 ربیع الاول مصادف با چهارم آذر ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) ادامه دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار