• امروز دوشنبه چهارم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

کمک به آزادی زندانیان

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

شفاف‌سازی سرلوحه امور سازمان اوقاف است/ اعتبارات دولتی پاسخ‌گوی مؤسسه‌های قرآنی نیست

شفاف‌سازی سرلوحه امور سازمان اوقاف است/ اعتبارات دولتی پاسخ‌گوی مؤسسه‌های قرآنی نیست

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه شفاف‌سازی سرلوحه امور این سازمان قرار دارد، گفت: اعتبارات اندک دولتی پاسخ‌گوی مؤسسه‌های قرآنی نیست.

 جمعه 25 آبان 1397   281  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمصطفی حسینی در همایش وقف و رسانه و تجلیل از یاوران وقف استان سمنان که در امامزاده یحیی (ع) سمنان برگزار شد، با بیان اینکه شفاف‌سازی سرلوحه امور سازمان اوقاف و امور خیریه قرار دارد، اظهار کرد: خادمان وقف موضوع شفافیت را در دستور کار خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه خادمان وقف برای شفا‌ف‌سازی هزینه‌ها از ظرفیت رسانه‌ها استفاده کنند، افزود: اگر شفافیت وجود نداشته باشد، نباید توقع داشته باشیم که مردم به‌راحتی اموالی را سال‌ها برای جمع‌آوری آن زحمت کشیده‌اند، وقف کنند.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: در شرایط فعلی مردم به خیریه‌ها بیشتر از این سازمان کمک می‌کنند و تنها راهکار جذب مشارکت‌های مردمی در زمینه وقف، شفاف‌سازی محسوب می‌شود.
حسینی بیان کرد: ادارات اوقاف و امور خیریه در همه شهرستان‌ها به‌طور مرتب مهم‌ترین برنامه‌های اجرایی خود در بخش موقوفه‌ها را اطلاع‌رسانی کنند تا مردم متوجه انجام این امور شوند و اعتماد عمومی نسبت به وقف افزایش یابد و باید طوری برنامه‌ریزی کرد که مردم بتوانند به طور شفاف از تمام هزینه‌کردهای اموال وقفی خود آگاه شوند.
وی با بیان اینکه وقف صدقه جاریه است، اضافه کرد: صدقه دادن دلیل صدق ایمان است و اگر کسی نمی‌تواند در راه خدا از دارایی خود بگذرد، ایمانش صادق نیست.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: در برهه کنونی بر اساس نیازهای جدیدی که بشر پیدا کرده، موضوعات جدید برای وقف پیدا شده است و موقوفه‌ها باید به‌روز شوند؛ به طور مثال اگر کسی نرم‌افزاری ساخته و یا کتابی نوشته است، می‌تواند آن را وقف کند.
حسینی با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در حال فاصله گرفتن از تصدی‌گری و به دنبال برون‌سپاری امور است، گفت: امروز این سازمان نمی‌خواهد در اجرای طرح‌های قرآنی خودش متصدی باشد و می‌خواهد با کمک مؤسسه‌های قرآنی مردم‌نهاد کارها را انجام دهد.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون پنج هزار مؤسسه قرآنی توسط سازمان اوقاف و امور خیریه اداره می‌شود که اعتبارات اندک دولتی جوابگوی آنها نیست، تصریح کرد: امیدواریم در آینده نزدیک مجموعه‌های دینی و مذهبی بدون اعتبارات دولتی بتوانند گلیم خود را از آب بیرون بکشند و کارهای خود را پیش ببرند.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سمنان به‌عنوان استان برتر در ایجاد موقوفات قرآنی انتخاب شده است که در این راستا از یاوران وقف، رسانه‌ها و رؤسا و کارمندان ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های این استان قدردانی می‌کنم.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر