• امروز سه شنبه بیست و یکم آبان 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

کمک به آزادی زندانیان 2

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

میزان شکایات نسبت به اوقاف سمنان 85 درصد کاهش یافت

میزان شکایات نسبت به اوقاف سمنان 85 درصد کاهش یافت

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: میزان شکایات و گله‌مندی‌ها نسبت به این اداره کل در سال جاری حدود 85 درصد کاهش یافته است.

 جمعه 25 آبان 1397   195  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله واحدی در همایش وقف و رسانه و تجلیل از یاوران وقف استان سمنان که در امامزاده یحیی (ع) سمنان برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ وقف یک فرهنگ غنی محسوب می‌شود که در قرآن و احادیث به آن اشاره شده است.
وی افزود: میزان شکایات و گله‌مندی‌ها نسبت به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در سال جاری حدود 85 درصد کاهش یافته است که این موضوع افزایش اعتماد مردم را نسبت به وقف نشان می‌دهد و سرمایه ارزشمندی به حساب می‌آید.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بیان کرد: به تبع افزایش اعتماد مردم نسبت به وقف و امامزادگان، ثبت موقوفات جدید در استان سمنان افزایش می‌یابد.
واحدی با تأکید بر اینکه بهتر است، موقوفات در چارچوب اولویت‌ها ایجاد شود، گفت: یکی از این اولویت‌ها ثبت موقوفات قرآنی است و در حال حاضر 21 موقوفه قرآنی در سمنان وجود دارد.
وی با بیان اینکه استان سمنان رتبه نخست کشوری را در ثبت موقوفات قرآنی کسب کرده است، اضافه کرد: شهرستان گرمسار با 11 موقوفه قرآنی رتبه نخست را در استان به دست آورده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان ضمن قدردانی از زحمات واقفان و اصحاب رسانه ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با پشتوانه این موقوفه‌ها، امور قرآنی را به بهترین شکل ممکن در این استان اداره کنیم.
واحدی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل بی‌رغبت بودن مردم به وقف اموالشان در گذشته، به‌روز نبودن اجاره‌های موقوفات بوده است.
در این همایش که با حضور رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و مسؤولان استانی و شهرستانی برگزار شد، از 14 نفر از واقفان استان سمنان تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار