• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ایجاد 5 وقف جدید در بسطام

ایجاد 5 وقف جدید در بسطام

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام گفت: امسال پنج وقف جدید در بسطام ایجاد شده است.

 یک شنبه 20 آبان 1397   166  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، همایش یاوران وقف به مناسبت دهه وقف و ترویج فرهنگ وقف و تجلیل و تقدیر از واقفان، خیران و هیأت امنای بقاع متبرکه همراه با حضور حداکثری و استقبال پرشور مردم و مسؤولان در امامزاده میرهاشم (ع) برگزار شد.
حجت‌الاسلام محمدرضا بخشی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام در این همایش به ارائه گزارش عملکرد یک‌ساله در حوزه فرهنگی و قرآنی و موقوفات و بقاع متبرکه پرداخت.
وی اظهار کرد: فعالیت‌های ویژه مانند همچون طرح آرامش بهاری، ضیافت الهی و بصیرت عاشورایی بنا بر ظرفیت در 9 بقعه متبرکه بخش بسطام برگزار می‌شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام با اشاره به اقدامات انجام‌شده در راستای ترویج فرهنگ وقف و ایجاد موقوفات جدید افزود: امسال پنج وقف جدید و هفت موقوفه جدیدالکشف در بسطام ثبت شده است.
بخشی از واقفان خواست ضمن دریافت مشاوره وقف، بر اساس نیاز و اولویت‌های روز جامعه مانند بیماری‌های صعب‌العلاج و محیط زیست، ازدواج جوانان و ... وقف کنند.
وی ادامه داد: در راستای اجرای امینانه نیات موقوفات در ماه‌های محرم و صفر تاکنون بیش از 100 میلیون تومان پرداخت شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام گفت: در راستای احیای موقوفات و رقبات و به‌روزرسانی اجاره‌ها برابر نظر کارشناسی و نرخ عادلانه روز با مستاجران قرارداد منعقد شد؛ کسانی که در این امر کوتاهی داشته‌اند، از طریق حقوقی تعداد 10 پرونده در جریان است تا حقوق موقوفات استیفا شود.
در این مراسم از 11 نفر از واقفان، خیران، هیأت امنا و خادمان بقاع متبرکه تقدیر شد و از حدود یک‌هزار نفر از مهمانان بر سفره اطعام پذیرایی به عمل آمد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار