• امروز دوشنبه ششم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

ایجاد 5 وقف جدید در بسطام

ایجاد 5 وقف جدید در بسطام

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام گفت: امسال پنج وقف جدید در بسطام ایجاد شده است.

 یک شنبه 20 آبان 1397   204  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، همایش یاوران وقف به مناسبت دهه وقف و ترویج فرهنگ وقف و تجلیل و تقدیر از واقفان، خیران و هیأت امنای بقاع متبرکه همراه با حضور حداکثری و استقبال پرشور مردم و مسؤولان در امامزاده میرهاشم (ع) برگزار شد.
حجت‌الاسلام محمدرضا بخشی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام در این همایش به ارائه گزارش عملکرد یک‌ساله در حوزه فرهنگی و قرآنی و موقوفات و بقاع متبرکه پرداخت.
وی اظهار کرد: فعالیت‌های ویژه مانند همچون طرح آرامش بهاری، ضیافت الهی و بصیرت عاشورایی بنا بر ظرفیت در 9 بقعه متبرکه بخش بسطام برگزار می‌شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام با اشاره به اقدامات انجام‌شده در راستای ترویج فرهنگ وقف و ایجاد موقوفات جدید افزود: امسال پنج وقف جدید و هفت موقوفه جدیدالکشف در بسطام ثبت شده است.
بخشی از واقفان خواست ضمن دریافت مشاوره وقف، بر اساس نیاز و اولویت‌های روز جامعه مانند بیماری‌های صعب‌العلاج و محیط زیست، ازدواج جوانان و ... وقف کنند.
وی ادامه داد: در راستای اجرای امینانه نیات موقوفات در ماه‌های محرم و صفر تاکنون بیش از 100 میلیون تومان پرداخت شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام گفت: در راستای احیای موقوفات و رقبات و به‌روزرسانی اجاره‌ها برابر نظر کارشناسی و نرخ عادلانه روز با مستاجران قرارداد منعقد شد؛ کسانی که در این امر کوتاهی داشته‌اند، از طریق حقوقی تعداد 10 پرونده در جریان است تا حقوق موقوفات استیفا شود.
در این مراسم از 11 نفر از واقفان، خیران، هیأت امنا و خادمان بقاع متبرکه تقدیر شد و از حدود یک‌هزار نفر از مهمانان بر سفره اطعام پذیرایی به عمل آمد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار