• امروز جمعه ششم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

استان سمنان 12 هزار و 500 حافظ قرآن دارد

استان سمنان 12 هزار و 500 حافظ قرآن دارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: 12 هزار و 500 نفر در مدت پنج سال گذشته در استان سمنان موفق به حفظ قرآن از یک تا 30 جزء شدند.

 چهارشنبه 16 آبان 1397   184  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی گفت: در قالب طرحی که از سال 91 آغاز شد تا پایان سال گذشته، این استان تعهد به پرورش هشت هزار حافظ قرآن داشت اما اکنون تعداد حافظان قرآن چشمگیر و بیش از تعهد استانی است.
وی ادامه داد: با توجه به استقبال خوب شرکت کنندگان در حفظ قرآن در سال های گذشته، امسال پیش بینی می شود چهار هزار و 500 نفر در طرح حفظ قرآن شرکت کنند.
وی اظهار داشت: شرکت کنندگان در طرح حفظ قرآن برخی یک جزء و برخی دیگر تعداد جزء های بیشتری از قرآن کریم را حفظ کرده اند.
واحدی تصریح کرد: استان سمنان از استان های پیشرو در کشور در زمینه قرآن است و امسال برای اولین بار 2 داور از استان سمنان به عنوان داور کشوری در مسابقات قرآنی انتخاب شدند که این برگ زرینی بر افتخارات این استان است.
وی اضافه کرد: در این استان به منظور تسهیل فرآیند حفظ قرآن کریم برای افرادی که علاقه مند به حفظ هستند مرکز مجازی حفظ قرآن راه اندازی شده است و شرکت کنندگان با ثبت نام در این سامانه می توانند در آزمون شرکت کرده و گواهینامه مربوط به حفظ قرآن کریم را دریافت کنند.
وی خاطر نشان کرد: استان سمنان رتبه اول در کشور را به لحاظ تعداد موقوفه های قرآنی به خود اختصاص داده است و اکنون 21 موقوفه در این استان مربوط به حوزه قرآنی است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سمنان گفت: شهرستان گرمسار با 11 موقوفه قرآنی در بین شهرستان های کشور رتبه اول در زمینه موقوفه های قرآنی را به خود اختصاص داده است.
 پانزدهم تا بیست و پنجم آبان ماه به عنوان گرامیداشت دهه وقف نامگذاری شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار