• امروز پنج شنبه بیست و هفنم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

تجمع لبیک یا رسول الله(ص) در سمنان برپا می‌شود

تجمع لبیک یا رسول الله(ص) در سمنان برپا می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: همزمان با سالروز شهادت پیامبر اکرم(ص) تجمع بزرگ لبیک یا رسول الله(ص) در سمنان بر پا می‌شود.

 سه شنبه 15 آبان 1397   217  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله واحدی اظهار داشت: هم‌زمان با بیست و هشتم صفر سالروز رحلت حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) آئین معنوی قرائت زیارت‌نامه حضرت رسول اکرم(ص) از بعید در هشت شهرستان از استان سمنان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه زیارت رسول اکرم(ص) از بعید در کنار بقاع متبرکه استان قرائت می‌شود افزود: این زیارت در کنار 10 بقعه متبرکه استان سمنان قرائت می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان‌ اضافه کرد: عزاداری در سوگ پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) از دیگر برنامه‌های تجمع لبیک یا رسول الله(ص) در سمنان است.
واحدی با اشاره به برخی از اهداف برگزاری این تجمع بزرگ عزاداری گفت: در این تجمع علاوه بر عزاداری در سوگ پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) مباحثی در زمینه ترویج فرهنگ نبوی مطرح می‌شود و عزاداران در این تجمع با ابعاد زندگی پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) آشنا می‌شوند.
وی با بیان اینکه باید زمینه ترویج شعائر اسلامی بیش از پیش در جامعه فراهم شود تصریح کرد: قرائت زیارت رسول اکرم(ص) از بعید با هدف تبیین این شعائر و همچنین ادای احترام به پیامبر بزرگ اسلام(ص) هر سال همزمان با بیست و هشتم صفر سالروز رحلت حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در سمنان و سایر شهرستان‌های این استان و در کنار امام‌زاده‌ها و بقاع متبرکه شاخص استان قرائت می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان‌ با بیان اینکه ایجاد وحدت در جامعه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های است که همه باید به دنبال آن باشند افزود: برگزاری متمرکز این آئین‌ معنوی گامی
مهم برای تحقق این امر است.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار