• امروز جمعه ششم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

آغاز به کار 30 ایستگاه و موکب قدم های آسمانی در استان سمنان

آغاز به کار 30 ایستگاه و موکب قدم های آسمانی در استان سمنان

همزمان با ایام پایانی ماه صفر و در آستانه سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) 30 ایستگاه و موکب قدم های آسمانی روز سه شنبه در نقاط مختلف استان سمنان و در مسیر تردد زائران مشهد مقدس فعالیت خود را آغاز کرد.

 سه شنبه 15 آبان 1397   169  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، این موکب ها و ایستگاهها در مسیر تردد زائران حضرت علی بن موسی الرضا (ع) با محوریت امام زادگان و بقاع متبرکه ایجاد و فعال شده اند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: این ایستگاهها به مدت پنج روز و تا 19 آبان در مسیر رفت و برگشت مشهد مقدس فعالیت دارند.
حجت الاسلام عبدالله واحدی اظهار داشت: طبق برنامه در این مدت روزانه 15 هزار پرس غذای گرم و میان وعده بین زائران عبوری از این مسیر توزیع می شود.
وی با بیان اینکه این موکب ها با مشارکت خیرین و مردم ولایت مدار این استان تشکیل شده است افزود: در این ایستگاهها قریب 270 خادم امام رضا (ع) فعالیت و همکاری دارند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: در جوار این ایستگاهها و موکب ها برنامه های فرهنگی و تبلیغی نیز اجرا می شود و به همین مناسبت 20 مبلغ اعزامی از قم و مبلغان بومی استان سمنان در این ایام فعالیت تبلیغی در موکب ها، بقاع متبرکه و امام زادگان استان سمنان دارند.
بیش از 550 کیلومتر از مسیر یک هزار کیلومتری تهران - مشهد از استان سمنان می گذرد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار