• امروز یک شنبه سی ام دی 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آغاز به کار 30 ایستگاه و موکب قدم های آسمانی در استان سمنان

آغاز به کار 30 ایستگاه و موکب قدم های آسمانی در استان سمنان

همزمان با ایام پایانی ماه صفر و در آستانه سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) 30 ایستگاه و موکب قدم های آسمانی روز سه شنبه در نقاط مختلف استان سمنان و در مسیر تردد زائران مشهد مقدس فعالیت خود را آغاز کرد.

 سه شنبه 15 آبان 1397   151  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، این موکب ها و ایستگاهها در مسیر تردد زائران حضرت علی بن موسی الرضا (ع) با محوریت امام زادگان و بقاع متبرکه ایجاد و فعال شده اند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: این ایستگاهها به مدت پنج روز و تا 19 آبان در مسیر رفت و برگشت مشهد مقدس فعالیت دارند.
حجت الاسلام عبدالله واحدی اظهار داشت: طبق برنامه در این مدت روزانه 15 هزار پرس غذای گرم و میان وعده بین زائران عبوری از این مسیر توزیع می شود.
وی با بیان اینکه این موکب ها با مشارکت خیرین و مردم ولایت مدار این استان تشکیل شده است افزود: در این ایستگاهها قریب 270 خادم امام رضا (ع) فعالیت و همکاری دارند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: در جوار این ایستگاهها و موکب ها برنامه های فرهنگی و تبلیغی نیز اجرا می شود و به همین مناسبت 20 مبلغ اعزامی از قم و مبلغان بومی استان سمنان در این ایام فعالیت تبلیغی در موکب ها، بقاع متبرکه و امام زادگان استان سمنان دارند.
بیش از 550 کیلومتر از مسیر یک هزار کیلومتری تهران - مشهد از استان سمنان می گذرد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار