• امروز جمعه ششم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

انجام نخستین وقف امر به معروف و نهی از منکر کشور در سمنان/ 14 وقف جدید ثبت شد

انجام نخستین وقف امر به معروف و نهی از منکر کشور در سمنان/ 14 وقف جدید ثبت شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با بیان اینکه انجام نخستین وقف امر به معروف و نهی از منکر کشور در این استان محقق شد، از ثبت 14 وقف جدید در هفت ماه امسال در استان سمنان خبر داد.

 سه شنبه 15 آبان 1397   183  0      
به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله واحدی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت دهه وقف در سالن اجتماعات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان برگزار شد، از اجرای 130 برنامه به مناسبت این دهه در استان سمنان خبر داد.
وی اظهار کرد: راه‌اندازی 10 ایستگاه صلواتی، ارائه خدمات به مسافران و زائران علی بن موسی‌الرضا (ع) طی پنج روز، برپایی 30 موکب خدمات‌رسانی به زائران موسی‌الرضا (ع)، برگزاری تجمع لبیک یا رسول‌الله (ص) در 10 بقاع و اماکن مذهبی، برپایی خیمه‌های معرفت در قالب مشاوره با کودکان، برگزاری همایش یاوران وقف در هر شهرستان، همایش تجلیل از اصحاب رسانه، راه‌اندازی ایستگاه «واقف باشیم» و حضور در مرکز سامد و پاسخ‌گویی به شکایات مردمی ازجمله برنامه‌های مهم دهه وقف است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان به افتتاح و کلنگ زنی 12 پروژه در هفته وقف اشاره کرد و اظهار داشت: به مناسبت این ایام 6 پروژه در قالب کلنگ‌زنی و 6 پروژه در قالب افتتاح است.
واحدی اظهار داشت: افتتاح 17 سوئیت اقامتی قمربنی‌هاشم در دامغان با اعتبار 320 میلیون تومان، افتتاح بقعه سید صالح جزم، راه‌اندازی سالن چندمنظوره آرادان و رونمایی احداث گنبد سید علی‌اکبر، سرویس بهداشتی امام‌زاده علی‌بن‌جعفر، تکمیل افتتاح ضلع شرقی امام‌زاده علویان سمنان با اعتبار بیش از یک میلیارد و 600 میلیون تومان بخشی از پروژه‌های افتتاحی در این ایام است.
وی اعتبار پروژه‌های کلنگ‌زنی را 8 میلیارد و 710 میلیون تومان عنوان و خاطرنشان کرد: توسعه حسینیه دامغان و ساخت آب‌نمای سید علی‌اکبر ازجمله طرح‌هایی است که به مناسبت هفته وقف کلنگ‌زنی خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان به بحث ایجاد اشتغال از طریق موقوفات اشاره و تصریح کرد: سال گذشته و با سرمایه‌گذاری موقوفات در قسمت اجرای پروژه عمرانی 30 هزار نفرروز اشتغال پایدار ایجاد و 22 نفرروز نیز اشتغال ایجاد خواهد شد.
وی به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با مرکز علم و فناوری و آموزش و پرورش با رویکرد حرکت خیران، خانواده‌ها و دانش‌آموزی به سمت وقف نیازهای آموزشی و علمی اشاره و تصریح کرد: با این حرکت مثبت جامعه به سمت وقف‌های آموزشی و علمی که همان نیاز جامعه است سوق خواهند یافت.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان آشنا کردن بیشتر مردم با فرهنگ وقف و احیای موقوفات گذشته را از راه‌های ترویج و توسعه وقف دانست و بر آن تأکید کرد.
واحدی اظهار داشت: از اتفاقات خوب حوزه وقف در سال جاری انتخاب شدن دو داور از استان برای رقابت‌های کشوری و راه‌اندازی مرکز مجازی حفظ قرآن در استان کنار امام‌زاده علی. بن جعفر بود که بستری برای افرادی که مایلید به موضوعات قرآن وارد شوند فراهم شده است.
واحدی رویکردهای وقف مردمی در زمینه مذهبی را وقف قرآن و مساجد، عزاداری امام حسین (ع) مراسم موالید و جشن‌های مذهبی عنوان و خاطرنشان کرد: اولین موقوفه کشور در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در سمنان تحقق یافت.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار