• امروز شنبه بیست و هفنم بهمن 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اولویت‌های استان در وقف جدید مدنظر واقفان باشد

اولویت‌های استان در وقف جدید مدنظر واقفان باشد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: با فرهنگ‌سازی و معرفی صحیح ظرفیت‌های وقف می‌توان بسیاری از کاستی‌های جامعه را مرتفع کرد و در این راه لازم است واقفان اولویت‌های استان در وقف جدید را مدنظر داشته باشند.

 پنج شنبه 19 مهر 1397   98  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله واحدی در آیین افتتاح دفتر نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان میامی که با حضور امام‌جمعه میامی، فرماندار میامی، تعدادی از مسئولان این شهرستان، هیات امنای بقاع متبرکه و اماکن مذهبی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: با بررسی‌های کارشناسانه نیازهای استان در وقف جدید شناسایی شده و در هنگام مراجعه واقفان خیراندیش به آنها مشاوره داده می‌شود.
وی افزود: بر اساس این بررسی‌ها بهداشت و درمان، ازدواج و اشتغال جوانان، علم و فناوری، موضوعات قرآنی، ارائه خدمات به زائران امام رضا، حوزه‌های علمیه و ترویج فرهنگ اهل‌بیت اولویت‌های کلی استان در وقف جدید است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به اقدامات مختلف این اداره کل در حوزه‌های فرهنگی، قرآنی و موقوفات عنوان کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در سه حوزه مدیریت موقوفات، عمران و آبادانی و اداره بقاع متبرکه و توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی برنامه‌هایی را در دستور کار دارد.
وی اجرای نیات واقفان خیراندیش را یکی از اولویت‌های اصلی اداره کل اوقاف و امور خیریه عنوان کرد و گفت: در طول سال برنامه‌های متمرکزی مانند مهر تحصیلی ویژه موقوفات مرتبط با دانش آموزان بی‌بضاعت، مهر تندرستی ویژه موقوفات بهداشت و درمان، بصیرت عاشورایی ویژه موقوفات عزاداری امام حسید(ع) برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.
واحدی ارتقای بهره‌وری موقوفات را یکی دیگر از اولویت‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بیان کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار