• امروز دوشنبه ششم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

تفاهم نامه همکاری بین ادارات اوقاف و زندانهای استان منعقد شد

تفاهم نامه همکاری بین ادارات اوقاف و زندانهای استان منعقد شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از انعقاد تفاهم نامه بین ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان و زندانها و اقدامات تامینی این استان خبر داد.

 دوشنبه 9 مهر 1397   163  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله واحدی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین ادارت کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان و زندانها و اقدامات امنیتی و تربیتی این استان اظهار کرد: این تفاهم نامه با هدف ارتقاء سطح همکاری های متقابل و نشر فرهنگ و معارف دینی و قرآنی بین دو اداره کل منعقد شده است.
وی افزود: پس از مضای این تفاهم نامه و در مقام عمل، برای مددجویان زندان، خانواده آنها، کارکنان و خانواده کارکنان زندان کلاسهای آموزشی طرح ملی حفظ قرآن کریم در قاطع سنی 12-7 سال جهت حفظ جزء 30 قرآن کریم ، 19-12 سال حفظ جزء 30 و 1 قرآن کریم و بالای 19 سال حفظ جزء 30 ، 1 و 2 و حفظ موضوعبرگزار خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان استفاده با اشاره به ظرفیت وقف مشارکتی عنوان کرد و گفت: تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف و ایجاد موقوفات جدید با نیت توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی و اجرای برنامه های قرآنی و مذهبی و سایر نیازهای روز اداره کل زندانهای استان از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.
وی تصریح کرد: تامین مربیان خواهر و برادر دوره های حفظ قرآن کریم، اعزام مبلغ در ایام تبلیغی مانند ماه مبارک رمضان و ماه های محرم و صفر و اجرای طرح فرهنگی زندگی به رنگ خدا از موارد دیگریست که در تفاهم نامه آمده است.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان سمنان نیز در این برنامه با اشاره به حمایت های خوب اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در طول سال از برنامه های قرآنی و فرهنگی زندانها افزود: در طول سال برنامه های فرهنگی متعددی در مناسبت های مذهبی و ملی برای مدد جویان زندان برگزار می شود.
محمود باهنر با اشاره به برگزاری محافل انس با قرآن کریم در مناسبت های مختلف سال برای مددجویان زندان اشاره کرد و عنوان کرد: علاوه بر محافل قرآنی مسابقات قرآن نیز در سه گروه مددجوان، سربازان و کارکنان اداره کل زندان ها در طول سال برگزار می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار