• امروز پنج شنبه یکم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تاکید آیات عظام بر اعزام مُبلغان به مناطق محروم و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر

تاکید آیات عظام بر اعزام مُبلغان به مناطق محروم و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر

آیات عظام سبحانی، صافی گلپایگانی و علوی گرگانی در دیدار با نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف بر اعزام مُبلغ به مناطق محروم و آسیب‌پذیر و اهمیت مسئله امر به معروف و نهی از منکر تاکید کردند.

 یک شنبه 18 شهریور 1397   170  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی؛ نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اواخر هفته گذشته در سفری که به شهر مقدس قم داشتند با مراجع عظام تقلید علوی گرگانی، سبحانی و صافی گلپایگانی دیدار و گفت‌وگو کردند.
حضرت آیت‌الله‌العظمی جعفر سبحانی در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی؛ نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه تبلیغ دین الهی بالاترین وظیفه طلاب است، اظهار کرد: مکتب امام حسین (ع) در حقیقت فرهنگ اصیل مقابله با ظلم و استبداد است.
وی با بیان اینکه این مکتب ناب همیشه زنده است و زنده می‌ماند، تصریح کرد: اعزام مُبلغ به مناطق محروم و آسیب‌پذیر امری لازم و ضروری است که سازمان اوقاف باید نسبت به این مسئله اهتمام را داشته باشد.
این مرجع تقلید افزود: بالاترین وظیفه طلاب علوم دینی تبلیغ دین اسلام است و این رسالت هیچ‌گاه نباید مورد غفلت قرار بگیرد.
آیت‌الله سبحانی با اشاره به لزوم زمینه‌سازی برای تبلیغ دین گفت: سازمان اوقاف در این زمینه فعال است و طلاب حوزه‌های علمیه نیز باید فرصت را مغتنم شمارند و برای این امر ضروری گام بردارند.
حضرت آیت‌الله‌العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی نیز در دیدار با نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و ایام تبلیغی دهه اول این ماه اظهار کرد: یکی از مهمترین درس‌هایی که از عاشورا می‌گیریم، اهمیت مسئله امر به معروف و نهی از منکر است.
وی افزود: فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر بزرگترین درس عاشورا است که باید از سوی مُبلغان دینی مورد توجه قرار گیرد.
این مرجع تقلید گفت: فلسفه قیام امام حسین (ع) و آثار آن در زنده نگه داشتن اسلام حقیقی مهمترین مسئله‌ای است که در این ایام باید از سوی مُبلغان در منابر بیان شود و به گوش همه آن‌ها که دنبال حقیقت هستند، برسد.
آیت‌الله صافی گلپایگانی با اشاره به اینکه مُبلغان اعزامی سازمان اوقاف باید از فرصت ارزشمند ماه محرم بهترین بهره را ببرند، خاطرنشان کرد: لازم است از این فرصت به منظور تبیین اخلاق اسلامی، احکام و مسائل شرعی برای مردم استفاده کنید.
لازم به ذکر است آیت‌الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی پیش از ظهر چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف توجه به مناطق محروم و آسیب‌پذیر را جزو اولویت‌های مُبلغان دانسته بودند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار