• امروز پنج شنبه یکم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بیمه هیئت‌ها و اماکن مذهبی شاهرود پیگیری شود

بیمه هیئت‌ها و اماکن مذهبی شاهرود پیگیری شود

رئیس اوقاف و امور خیریه شاهرود با اشاره به فرارسیدن ایام محرم و عزاداری در مساجد و تکایا، گفت: یکی از مسائل مورد تأکید در این ایام بیمه حوادث ویژه بقاع متبرکه و مساجد است.

 چهارشنبه 14 شهریور 1397   109  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام سعید غیرتمند در گردهمایی هیئت‌های مذهبی، پیر غلامان، مداحان و ستایشگران شرق استان سمنان در آستانه محرم و به میزبانی تکیه بید آباد شاهرود، با تأکید بر اینکه هیئت‌های مذهبی، امنای مساجد و بقاع و برگزار کنندگان عزای امام حسین(ع) در طول محرم مسئولیت حراست از مردم را بر عهده‌دارند، تأکید کرد: یکی از مسائل مورد تأکید اوقاف بیمه مسئولیت مدنی و همچنین اماکن و بقاع متبرکه است که می‌بایست مدنظر باشد.
وی بابیان اینکه مبلغ بیمه مساجد در طول سال ۱۵۰ هزار تومان شامل بیمه ابنیه و آتش‌سوزی و مسئولیت مدنی است که مبلغ ناچیزی محسوب می‌شود، افزود: پوشش‌های بیمه‌ای در درون بقاع و مساجد و عزاداری‌ها تا سقف سه برابر دیه یک انسان را متقبل می‌شوند لذا باید جانب احتیاط را در نظر داشت و نسبت به بیمه هیئت‌های مذهبی اقدام کرد.
ضرورت ترویج وقف
رئیس اوقاف شاهرود در ادامه محرم و صفر را بهترین فرصت برای ترویج وقف دانست و گفت: مداحان و ذاکران و روحانیان همچنین هیئت‌های مذهبی و مردم بهترین مبلغان فرهنگ وقف در جامعه هستند لذا امیدواریم شاهد ترویج این سنت حسنه در ایام محرم پیش روی باشیم.
غیرتمند بابیان اینکه از ابتدای سال جاری پنج وقف صورت گرفته است، ابراز داشت: تأکید ما بر روی نیات واقفان است و از مداحان و ذاکران و مبلغان می‌خواهیم تا در ایام محرم موارد متعدد وقف را به مردم گوشزد کنند چراکه وقف تنها به عزاداری امام حسین(ع) خلاصه نمی‌شود و ۷۰۰ نوع نیت برای آن در سطح کشور احصاء شده است.
وی افزود: بهداشت و درمان، تحصیلات عالیه و مدرسه‌سازی، وقف کتاب، قرآن، نیازمندان، تأمین دارو، ایتام و اطعام نیازمندان و ده‌ها نیت دیگر امروز با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه مورد نیاز است که مردم باید به سمت این وقف‌ها سوق داده شوند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار