• امروز پنج شنبه بیست و چهارم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ضرورت ورود واقفان به حیطه مهارت‌آموزی/ بسته‌ای از آموزش‌های مهارتی به جوانان ارائه شود

ضرورت ورود واقفان به حیطه مهارت‌آموزی/ بسته‌ای از آموزش‌های مهارتی به جوانان ارائه شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان بر ضرورت ورود واقفان به حیطه مهارت‌آموزی تأکید کرد و گفت: امروز باید بسته‌ای از آموزش‌های مهارتی به جوانان ارائه شود.

 دوشنبه 8 مرداد 1397   41  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، فاطمه منصوری با اشاره به هدف‌گذاری طرح هر جوان یک مهارت در سمنان بیان کرد: لازمه اجرای این طرح، تجمیع ظرفیت‌های آموزش بخش‌های خصوصی و دولتی است.
وی چند مهارته شدن را با توجه به تغییرات مداوم و پرشتاب بازار کار ضروری دانست و گفت: باید با آینده‌پژوهی مشاغل این انعطاف‌پذیری وجود داشته باشد تا بسته‌ای از آموزش‌های مهارتی به جوانان ارائه شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان، تطبیق آموزش با بازار کار را مهم‌ترین رویکرد این طرح عنوان کرد و یادآور شد: در راستای اجرای هر چه دقیق‌تر این طرح، همه نیازهای استان سمنان احصا و بر اساس نیازها، ظرفیت‌ها هدایت می‌شود و با این فرایند چرخه تولید کامل و منجر به ایجاد اشتغال خواهد شد.
منصوری، راه‌اندازی کارگاه‌های کافه مهارت و اشتغال در همه شهرها را از اهم برنامه‌های هفته ملی مهارت و کارآفرینی عنوان کرد و افزود: هدف از راه‌اندازی این کافه‌ها، فراهم آوردن بستری برای گفت‌وگو و آشنایی با مهارت‌آموزان بوده و غرفه‌هایی برای هدایت شغلی پیش‌بینی شده و استقبال مردم نیز از آن مطلوب بوده است.
وی با اشاره به برگزاری همایش تجلیل از مهارت‌آموزان شاغل هم‌زمان با هفته مهارت‌آموزی تصریح کرد: تجلیل از برگزیدگان المپیاد ملی مهارت که 13 نفر از 13 استان در 18 رشته هستند، در برنامه بوده و چندین نفر از سمنان موفق به اخذ رتبه های برتر شده‌اند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان با اشاره به ضرورت ورود واقفان به حیطه مهارت‌آموزی بیان کرد: در این راستا، تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل اوقاف استان سمنان برای سوق دادن به این حیطه منعقد شده و انتظار می‌رود افراد توانمند مالی و واقفان برای راه‌اندازی کسب‌وکار حامی مهارت‌آموزان باشند.
منصوری اهتمام دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها را در ترویج فرهنگ کارآموزی و مهارت‌آموزی ضروری دانست و تصریح کرد: توسعه و پیشرفت کشور در گرو مهارت‌آموزی است و مهارت‌آموزی تعالی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه را به همراه دارد؛ از این‌رو، برای ترویج این طرح ورود همه دستگاه‌ها متولی ضروری است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر