• امروز دوشنبه ششم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

رئیس سازمان اوقاف: موقوفات قرآنی در کشور اندک است | رونمایی از موقوفه مشارکتی ساخت دانشکده تربیت مدرس قرآن

رئیس سازمان اوقاف: موقوفات قرآنی در کشور اندک است | رونمایی از موقوفه مشارکتی ساخت دانشکده تربیت مدرس قرآن

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: موقوفات قرآنی در سطح کشور کم است اما به برکت جمهوری اسلامی، امام راحل، شهدا و رهبری امروز به قرآن توجه شده در حالی که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی توجهی به قرآن و‌ آموزش آن نبود.

 شنبه 16 تیر 1397   98  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی در مراسم رونمایی از موقوفه مشارکتی ساخت دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد افزود: مقصد جمهوری اسلامی تحقق معارف و فرهنگ قرآن در جامعه است و حافظان، دانشجویان و دانشگاه‌های قرآنی فعال نشانه توجه جمهوری اسلامی به قرآن هستند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: برخی فکر می کنند وقف مختص متمکنین و ثروتمندان است ،اما در اسلام اینگونه نبوده زیرا در طول تاریخ اسلام وقف‌هایی برای همه اقشار مومنین به چشم می‌خورد.
وی افزود: در عصر حاضر نیز وقف مشارکتی و جمعی به منظور بهره‌مندی همه اقشار از ثواب وقف به لحاظ حقوقی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و هم اینک هر کس به اندازه تمکن مالی خود می تواند در این سنت حسنه مشارکت کند.
حجت‌الاسلام محمدی ادامه داد: وقف مشارکتی فاطمی در مشهد و ساخت مراکز درمانی وقفی با مشارکت افراد متعدد در مراکز برخی از استان‌های کشور اجرا شده و برخی نیز مانند یک پروژه ۵۰۰ میلیارد تومانی در شیراز در حال انجام است. ‌
وی به اشکال متعدد موقوفات اشاره و بیان کرد: وقف مصداق کامل صدقات جاریه است که بعد از فوت واقف از ثمرات معنوی آن بهره می‌برد که خوشبختانه در کشور موقوفات قابل توجهی داریم.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در مشهد موقوفه مسجد گوهرشاد حدود ۷۰۰ سال برای خانمی که واقفش بوده خیرات داشته و حتی در کشور موقوفات هزار و ۲۰۰ ساله‌ای داریم که در طی این سال‌ها ثمرات فراوان برای واقف آن داشته است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار