• امروز جمعه بیست و هفنم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۶۰ درصد موقوفات استان سمنان در بخش کشاورزی است

۶۰ درصد موقوفات استان سمنان در بخش کشاورزی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: ۵ هزار و ۲۰۰ موقوفه در استان سمنان وجود دارد که ۶۰ درصد از این موقوفات در بخش کشاورزی است.

 سه شنبه 5 تیر 1397   71  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام والمسلین عبدالله واحدی با بیان اینکه فرهنگ وقف در استان سمنان بیش‌ازپیش باید نهادینه شود اظهار داشت: می‌توان از ظرفیت روحانیون، تبلیغات دینی، مبلغان درباره اثرات دنیوی و اخروی وقف در جامعه بهره گرفت.
وی با اشاره به اینکه مردم نیک‌اندیش استان سمنان با وجود خشکسالی و کمبود منابع آبی، 800 رقبه آب کشاورزی خود را وقف عام و خاص کردند، افزود: در شهر سمنان به‌تنهایی پنج استخر تأمین آب کشاورزی وجود دارد که تعداد زیادی از این منابع آب وقف‌شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان یادآور شد: در شهرستان‌های مختلف استان مانند چشمه‌علی دامغان، منابع آبی شهرستان شاهرود و برخی چاه‌های آب دارای وقف نامه هستند.
واحدی اضافه کرد: واقفان خیراندیش استان سمنان موقوفات خود را برای تحقق 700 نیت خیرخواهانه وقف کردند.
وی گفت: این نیت‌ها با تأمین منابع مالی از سوی خیران در قالب کمک به فقرا، نیازمندان، خرید جهیزیه، برگزاری عزاداری سیدالشهدا، کمک به درمان بیماران، برگزاری جشن‌ها عروسی و کمک جهیزیه است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان خاطرنشان کرد: بخشی از نیات موقوفات استان شامل، عزاداری سیدالشهدا(ع)، کمک به فقرا و نیازمندان، کمک هزینه های درمانی و مسائل اجتماعی می باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار